Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia złudzeń- koronawirus bynajmniej nie jest w odwrocie. Tej doby potwierdzono COVID-19 u kolejnych 1584 osób- to zaledwie u 3 osób mniej niż w rekordowy piątek, kiedy to potwierdzono 1587 nowych przypadków. W ciągu doby zmarły 32 osoby zarażone koronawirusem, w tym dwie w Warszawie. W województwie mazowieckim dziś wykryto 146 nowych zarażeń.

W związku z danymi publikowanymi przez resrt zdrowia o liczbie nowych przypadków, które to dane nie pozostawiają złudzeń co do ofensywy koronawirusa, dziś przed południem, Rafał Trzaskowski ogłosił zwołanie sztabu kryzysowego. Ma się on zebrać już w najbliższy poniedziałek, 28. września.

Jak informuje portal Wawalove, Trzaskowski liczy na pomoc rządu w walce z COVID-19 i zapobieganiu jego rozprzestrzeniania się. Prezydent Warszawy przypomniał niedawne zapewnienia rządu o opanowaniu epidemii w Polsce, podczas gdy rosnące statystyki jednoznacznie wskazują na zapowiadaną od dawna, drugą falę wirusa.

Warto wiedzieć: Niepokojące wieści w jednej z parafii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników nabożeństw


Bądź na bieżąco z "Życiem": Poważny wypadek w "Tańcu z Gwiazdami". Uczestnik show pokazał zdjęcia zza kulis


To Cię zainteresuje: Warszawa: w komunikacji miejskiej wcale nie tak bezpiecznie. Jak często nie działają kamery w autobusach i tramwajach