Pracowity weekend przed stołecznymi drogowcami i wodociągowcami. Z tego powodu nie wszystkie warszawskie ulice będą przejezdne. Pojawią się utrudnienia w ruchu oraz zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Od dziś, 19. września, w związku z pracami prowadzonymi na ulicy Berensona, zostanie zwężony odcinek pomiędzy ulicą Olsztyńską a Kąty Grodziskie- będzie obowiązywał w tym miejscu ruch jednokierunkowy w kierunku ulicy Ostródzkiej. Dodatkowo zamknięty zostanie także wyjazd z ulicy Skarbka z Gór na ulicę Berensona. Drogowcy przewidują objazd trasą: Ostródzka - Astrowa - Skarbka z Gór - Jesiennych Liści - Głębocka lub Ostródzka - Zdziarska - Kąty Grodziskie.

Także komunikacja miejska musi dostosować się do utrudnień, w związku z czym autobusy linii 132, 152, 160, 204, 234 i 527 pojadą objazdami, jak informuje portal TVN24. Dla autobusów linii 132 jadących w stronę pętli Grodzisk oraz 234 w stronę pętli Augustów, od ulicy Ostródzkiej będzie objazd ulicami: Berensona – Olsztyńska – Ostródzka – Zdziarska. Natomiast autobusy linii 152 oraz 204 od Juranda ze Spychowa zostaną przekierowane na ulice Ostródzką i Astrową, po czym dalszą część trasy przejadą zgodnie z codziennym planem. Trasa 160 została skrócona i pojedzie tylko na odcinku Dworzec Centralny- Metro Trocka. Natomiast trasę METRO TROCKA – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Głębocka – Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka – Berensona – Olsztyńska – BERENSONA-KANAŁ obsłuży linia autobusowa numer 527.

Na utrudnienia natkną się także kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej, podróżujący w okolicach Rotundy, gdzie od samego rana pracują wodociągowcy. Od godziny 7.00 zwężone jest północna jezdnia Aleii Jerozolimskich właśnie na wysokości Rotundy. Z ruchu zostały wyłączone dwa prawe pasy ruchu przed skrzyżowaniem z ulicą Marszałkowską, na drodze prowadzącej do ronda Czterdziestolatka

Drogowcy zapowiadają także rozpoczęcie prac w ramach projektu "Bulwar nad Trasą Łazienkowską". Między Polną a Marszałkowską, po południowej stronie Trasy Łazienkowskiej będzie przeprowadzona modernizacja starego chodnika- zostanie on wymieniony na granitowe płyty. Ponadto pojawią się tam nowe ławki, stojaki na rowery oraz zostaną posadzone drzewa.

Od poniedziałku, 21. września aż do połowy października potrwa remont ulicy Polnej, w związku z którym fragment tej ulicy między Trasą Łazienkowską a ul. Oleandrów będzie wyłączony z ruchu. Objazdy zaplanowano ulicami Waryńskiego i Boya-Żeleńskiego. Na ulicy Polnej zmodernizowane zostanie przejście dla pieszych, które ma być poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego. Przy okazji prac, poprawione zostanie także odwodnienie.

"Życie" przypomina: GIS ostrzega przed popularnym produktem spożywczym. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię


O tym pisaliśmy ostatnio: Afera w jednej z polskich szkół, nauczycielka wypiła kawę z trucizną, mało brakowało, a doszłoby do najgorszego. Tłumaczenie uczniów jest zdumiewające


To może Cię zainteresować: Koronawirus nadal nie daje za wygraną. Ostatnio potwierdzono kolejne, duże ognisko. Osoby zakażone brały udział w produkcji żywności