Całkiem nowe informacje wprost z Warszawy. Na terenie dawnego więzienia odnaleziono szczątki ludzkie – to już kolejne w tym roku, prędzej także znaleziono szkielety ludzkie. Gdzie?

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Instytutu Pamięci Narodowej, badacze z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN podczas prac badawczych na terenie dawnego więzienia karno – śledczego UB i NKWD odnaleźli piąte w tym roku szczątki ciała ludzkiego.

Szczątki zostaną zabezpieczone i zbadane genetycznie

Jak podkreśla dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, tereny zajmowane przez instytucje komunistyczne zawsze należy dokładnie badać, gdyż tam najczęściej ukrywano ludzkie zwłoki.

- (...) To ważne, że dziś odnaleźliśmy szczątki kolejnych ofiar, które nie będą już dłużej spoczywać gdzieś pod murem, w bezimiennym dole. Zabezpieczymy te szczątki, poddamy badaniu genetycznemu i pochowamy z należnym szacunkiem. To nasza misja, aby nikogo nie pozostawić "na polu bitwy” - mówi dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JEDNA Z NAJBARDZIEJ LUBIANYCH AKTOREK POPULARNEGO SERIALU „NA WSPÓLNEJ” PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. MAŁO KTO WIEDZIAŁ, ŻE BOŻENA DYKIEL MA TAKI PROBLEM