Nie tylko to, w jaki sposób i jakimi produktami myjemy włosy, ma wpływ na ich kondycję, istotne znaczenie mają również wszelkie czynności po wyjściu w wanny lub spod prysznica. Ta prozaiczna czynność zdarzyła się pewnie każdemu. Jeśli robisz to notorycznie, lepiej od razu zmień nawyk.

Okazuje się bowiem, że zasypianie z mokrymi włosami może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jesteś zbyt zmęczony, by suszyć włosy? Lepiej dwa razy się zastanów.

Jednym z najczęściej wymienianych powodów, dla których nie powinniśmy zasypiać z mokrą głową, jest wychładzanie organizmu, bóle gardła czy głowy oraz katar.

Wszystkiemu winne są bakterie, które przenikają w głąb wilgotnej poduszki i w zastraszającym tempie zaczynają się mnożyć. Ich aktywność może skutkować łupieżem, a nawet grzybicą skóry głowy.

Kiedy w nocy wtulamy się w miękką poduszkę, drobnoustroje z łatwością przedostają się do naszego ciała.

Zatem najlepszą metodą na zdrowe suszenie głowy jest użycie suszarki. Jeśli koniecznie chcemy położyć się spać z wilgotnymi włosami, najlepiej położyć suchy ręcznik na poduszkę. Ta prosta czynność sprawi, że uchronisz organizm od bakterii i będziesz cieszył się zdrowiem i piękną fryzurą.

Może zaciekawi Cię również: JOANNA KRUPA WIERZY W PRZESĄDY. CZY JEJ URODA JEST ZAGROŻONA?

Zobacz także:PIERWSZY PRZEZROCZYSTY TELEWIZOR JUŻ W SPRZEDAŻY! WIEMY, ILE KOSZTUJE

Źródło: „mamadu.pl”