Niewiele brakowało, by książę Filip dożył sędziwego wieku 100 lat. Niestety, 9 kwietnia cały świat obiegły smutne informacje o śmierci męża królowej Elżbiety II.

Warto podkreślić, że książę już od jakiegoś czasu narzekał na problemy ze zdrowiem, dość długo przebywał w szpitalu. Dożywszy wieku 99 lat, odszedł. Opinia publiczna zauważa, że tym samym dołączył do księżnej Diany.

Książę Filip, książę Karol, Diana. Źródło: Youtube The Royal Family Channel
Książę Filip, książę Karol, Diana. Źródło: Youtube The Royal Family Channel

Książę Filip i księżna Diana – jakie były ich relacje?

Portal Pomponik przypomina, że książę odszedł na zamku w Windsorze. Podczas pogrzebu pożegnała go jedynie najbliższa rodzina, m.in. książę Harry (bez Meghan Markle) oraz William i ich ojciec, książę Karol.

Już lata temu mówiło się, że książę Filip miał szczególną więź z księżną Dianą, którą zapewne już spotkał w niebiosach. Podobno już przy pierwszym spotkaniu był zachwycony żoną księcia Karola i był wobec niej bardzo opiekuńczy.

Podobno księżna Diana mówiła do księcia Filipa „tato” i rzeczywiście – był jej jak ojciec. Gdy pojawiły się pierwsze rysy w małżeństwie księżnej z Karolem, Filip stanął po stronie Spencer.

Książę Filip, Diana, Elżbieta II, książę Karol. Źródło: Youtube The Royal Family Channel
Książę Filip, Diana, Elżbieta II, książę Karol. Źródło: Youtube The Royal Family Channel

Podobno zdaniem męża Elżbiety II jego syn nigdy nie powinien wrócić do Camilli. „Książę Filip prawdopodobnie zrobił więcej dla uratowania tego małżeństwa niż książę Karol” – uważał kamerdyner księżnej Diany.

Spodziewaliście się, że Filipa i Dianę łączyły tak bliskie stosunki?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KATARZYNA DOWBOR NA CO DZIEŃ STARA SIĘ, ABY REMONTOWAĆ DOMY POTRZEBUJĄCYCH POLAKÓW. JAK MIESZKA SAMA GWIAZDA SHOW POLSATU? TE WNĘTRZA ROBIĄ WRAŻENIE

O tym się mówi w Polsce: PORUSZAJĄCE SŁOWA KSIĘDZA, KTÓRY UDZIELA OSTATNIEGO NAMASZCZENIU W SZPITALU TYMCZASOWYM. KAPŁAN WYJAWIŁ TRUDNĄ PRAWDĘ. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE MEDIATOREM MIĘDZY BRAĆMI PO PRZYJEŹDZIE HARRY’EGO DO WIELKIEJ BRYTANII? GEST ŻONY KSIĘCIA MIAŁ WIELKIE ZNACZENIE. BYŁA PILNIE OBSERWOWANA

Z życia gwiazd: PAMIĘTACIE HENIA Z SERIALU „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI”? ODTWÓRCY TEJ ROLI OD DAWNA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS. MIEJSCE SPOCZYNKU MĘŻCZYZNY PORUSZA DO GŁĘBI