W brazylijskim mieście Encantado powstanie gigantyczna figura Jezusa Chrystusa. Pomnik będzie wyższy od znanej na całym świecie postaci Chrustusa Zbawiciela z Rio de Janeiro.

W Brazylii powstanie niesamowity pomnik

Miasto Encantado położone jest w południowej części Brazylii. Jeden z lokalnych polityków tego regionu wpadł na wspaniały pomysł. Adroaldo Conzattiego marzył o wybudowaniu w mieści postaci Chrystusa z szeroko otwartymi ramionami.

Mężczyzna przystąpił do działania i znalazł sponsorów, którzy pokryli budowę pomnika. Jej koszt wyniesie około 350 tysięcy dolarów. Budowla powinna być dokończona w 2021 roku.

Chrystus Król w Świebodzinie. Źródło: youtube.com
Chrystus Król w Świebodzinie. Źródło: youtube.com
Chrystus Król w Świebodzinie. Źródło: youtube.com

Niestety sam Adroaldo Conzatti nie doczeka końca budowy. Polityk zmarł po zarażeniu koronawirusem.

Wymiary pomnika przewyższą figurę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro

Figura Chrystusa z Encantado ma być wyższa od znanej na całym świecie postaci Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Ma mieć aż 43 metry wysokości. Ta z Rio de Janeiro ma natomiast 38 metrów.

Budowla zlokalizowana w Encantado będzie się jednak czymś wyróżniać. Będzie się w niej znajdować winda, dzięki której turyści dostaną się do punktu widokowego zlokalizowanego na wysokości 40 metra.

Co ciekawe, obydwie budowle nie przewyższą zlokalizowanego w polskim Świebodzinie pomniku Jezusa Chrystusa. W „poslki Rio de Janeiro” powstała figura mierząca aż 52,5 metra!

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO