Przepowiednie końca świata są dość często przywoływane, większość z nas przeżyła już przynajmniej kilka albo kilkanaście terminów, w których miała nadejść apokalipsa. Dotychczas nic takiego się nie wydarzyło.

Jednak czy tym razem czeka nas inny scenariusz? Ojciec Pio przewidział dzień sądu ostatecznego. Jak podaje Onet, miał on dowiedzieć się o Apokalipsie od samego Jezusa Chrystusa.

Wizja końca świata według ojca Pio

Przypomnijmy – ojciec Pio to tak naprawdę Francesco Forgione. Duchowny przyszedł na świat w 1887 roku. Podobno widział Anioła Stróża, Maryję i Jezusa już od dziecka, ponadto miewał wizje.

Ojciec Pio. Źródło: Youtube FILMY DOKUMENTALNE
Ojciec Pio. Źródło: Youtube FILMY DOKUMENTALNE

Zakonnikiem został w wieku 15 lat, niemal od samego początku na jego ciele zaczęły pojawiać się stygmaty, które zostały na nim do śmierci zakonnika. Dziś ojciec Pio uznawany jest za świętego.

Jego sława spotęgowana jest proroctwami, często dotyczącymi końca świata. Jedna z wizji na temat apokalipsy to słowa zakonnika z 15 stycznia 1957, kiedy to miał zobaczyć samego Jezusa Chrystusa.

Według słów duchownego koniec świata potrwa trzy dni oraz trzy noce, a zacznie się od ognistych deszczów i burz. Nieco wcześniej Bóg ześle ludzkości znaki oraz instrukcje.

Po wspomnianych kilku dniach według proroctwa na niebie znów pojawi się słońce, zaś do ludzi zejdą aniołowie.

Ojciec Pio. Źródło: Youtube FILMY DOKUMENTALNE
Ojciec Pio. Źródło: Youtube FILMY DOKUMENTALNE

Choć ojciec Pio nie podawał daty apokalipsy, prawdopodobnie nastąpi ona już niebawem – tak twierdził Jezus, który mu się ukazał.

By ocaleć, zdaniem ojca Pio trzeba zamknąć i uszczelnić okna, nie spoglądać na zewnątrz i zapalić święcone świece, które mogą płonąć przez wiele dni. Następnie należy odprawiać modły z wykorzystaniem różańca, czytać duchowe książki oraz przyjmować Komunię duchową i wykonywać „uczynki miłości”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARZENA KIPIEL-SZTUKA ZNALAZŁA SIĘ W CIĘŻKIM POŁOŻENIU. Z POMOCĄ PRZYSZEDŁ ANDRZEJ GRABOWSKI. SERIALOWY PARTNER PORATOWAŁ HALINKĘ Z „KIEPSKICH”

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI W PORUSZAJĄCYCH SŁOWACH POŻEGNAŁ WYBITNĄ AKTORKĘ. „WYBRAŁA DOBRO”. FANI SĄ PRZEJĘCI TYM, CO O NIEJ MÓWIŁ WICEPREMIER

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA ZOSTAŁA OKRADZIONA. SPRAWCA ZABRAŁ Z JEJ PAŁACU WIELE CENNYCH PRZEDMIOTÓW. TO PRAWDZIWY SKANDAL

Z życia gwiazd: ANNA LEWANDOWSKA NIE PORADZIŁA SOBIE Z TREMĄ? FATALNY BŁĄD ŻONY POPULARNEGO PIŁKARZA. WIDZOWIE NIE POZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI