Tragiczne wieści z Wielkiej Brytanii. Książę Filip nie żyje. Wieloletni małżonek królowej odszedł dziś rano. Książę Filip niedługo miał obchodzić setne urodziny.

Książę Filip i królowa Elżbieta II pobrali się 20 listopada 1947 roku. Od pewnego czasu książę Filip czuł się coraz gorzej. Jego sytuacja znacznie pogorszyła się jednak w połowie lutego, kiedy to trafił do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Hospitalizacja miała mieć działanie zapobiegawcze. Po kilku dniach przekazano, że książę Filip trafił do szpitala z powodu infekcji. Pałac Buckingham podkreślił jednak, że to nie zarażenie koronawirusem (książę oraz królowa Elżbieta II zostali już zaszczepieni) i informował, że niebawem senior wróci do pałacu.

Mąż monarchini opuścił szpital w połowie marca. Niestety kilka tygodni później zmarł. Dziś do mediów trafił oficjalny komunikat, który wydał Pałac Buckingham.

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze ogłoszenia zostaną podane we właściwym czasie.

Wielka Brytania wprowadziła stan żałoby. Wszystkie flagi w kraju opuszczono do polowy masztu. Na czas organizacji pogrzebu królowa Elżbieta zaprzestała wykonywania spraw państwowych. Na cześć księcia Filipa dziennikarze państwowej telewizji BBC występować będą jedynie w czarnych ubraniach. Rodzina królewska prawdopodobnie zrezygnuje z państwowego pogrzebu księcia. Sam zmarły wielokrotnie wspominał o tym, że chciałby zostać pochowany w gronie rodziny.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY MAJĄ JEDYNIE MIESIĄC NA DOPEŁNIENIE BARDZO WAŻNEGO OBOWIĄZKU. W PRZYPADKU PRZEKROCZENIA TERMINU CZEKA WYSOKI MANDAT. CHODZI O SAMOCHODY

O tym się mówi w Polsce: PORUSZAJĄCE WYZNANIE PACJENTA SZPITALA TYMCZASOWEGO. ZDRADZIŁ CODZIENNOŚĆ PRACY LEKARZY WALCZĄCYCH O ŻYCIE CHORYCH. PADŁY SŁOWA O MŁODYCH LUDZIACH

Z życia gwiazd: BRAT MAGDY GESSLER ZDRADZIŁ WIELKĄ RODZINNĄ TAJEMNICĘ. ZNANEJ RESTAURATORCE MOŻE SIĘ TO NIE SPODOBAĆ! CZY TALENT DO GOTOWANIA JEST U NICH DZIEDZICZNY