Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe i bardzo ważne dla wielu osób ponieważ symbolizują nadzieję, a także rodzinę.

W tym czasie wiele osób spotyka się ze swoimi bliskimi, dekoruje dom, ubiera choinkę, obdarowuje się prezentami, szykuje wyjątkowe potrawy i dzieli się opłatkiem.

Polskich tradycji nie trzeba nikomu przypominać, a jak to wygląda w innych krajach?

Argentyna

W tym kraju Ameryki Południowej kolacja wigilijna rozpoczyna się późnym wieczorem, zazwyczaj po godzinie 22:00.

Argentyńczycy spożywają ją zazwyczaj w ogrodzie, a wśród potraw dominują grillowane mięsa. O północy puszcza się fajerwerki lub papierowe lampiony.

Finlandia

W Finlandii czyli kraju, w którym mieszkać ma święty Mikołaj mieszkańcy w Wigilię przekazują sobie historyjkę o Koziołku, który nie dawał prezentów.

Nieodłączną częścią świat jest także Mikołaj, który grzecznych ma obdarowywać podarkami, a niegrzecznych workiem węgla.

Wśród tradycyjnych potraw jest z kolei owsianka ryżowa i sok śliwkowy.

Nowa Zelandia

W tym kraju w grudniu jest już lato i bardzo wysokie temperatury dlatego mieszkańcy wiele czasu spędzają na plaży.

Tradycyjne są tam parady Świętych Mikołajów, a kolędy są głośno śpiewane na ulicach. Przysmaki na wieczerzę są przygotowywane często na grillu.

Parada w Nowej Zelandii
Parada w Nowej Zelandii
fot. screen YouTube / Kiwi Indian

Francja

We Francji z kolei nie obchodzi się Wigilii. Święta rozpoczynają się 25 grudnia kiedy to domownicy i zaproszeni goście zasiadają do wspólnego obiadu. Tradycyjnym daniem głównym jest zaś indyk.

To też może cię zainteresować: Niesamowita historia kobiety, która spędziła w ekstremalnym warunkach ponad 70 lat. Odciętej od świata staruszce pomógł pewien miliarder. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Majdanowie zachwycają świąteczną sesją zdjęciową. Internauci są pod ogromnym wrażeniem, zwłaszcza jednego. O czym mowa

O tym się mówi: Czy część emerytów straci 500 Plus dla seniora? Wszystko przez zapowiadaną na marzec 2021 waloryzację. Ważne informacje dla najstarszych Polaków