Papież Franciszek napisał list, który trafił do łódzkiej diecezji. Przeczytał go papieski legat i jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski. Co było zawarte w liście?

Z okazji setnej rocznicy powstania diecezja łódzka otrzymała list od samego papieża

W sobotę w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbyła się bardzo ważna ceremonia. Msza była najważniejszym wydarzeniem świętującym jubileusz 100-lecia powstania diecezji łódzkiej.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Tej ważnej Eucharystii przewodniczył legat papieski, kardynał Konrad Krajewski. Papieski jałmużnik otworzył z członkami kurii łódzkiej Drzwi Święte, co było symbolem rozpoczęcia roku jubileuszowego na terenach łódzkiej diecezji.

Co biskup Rzymu napisał w liście do łódzkiej diecezji?

Papież Franciszek wyznał w liście, że niezmiernie cieszy się z jubileuszu łódzkiej diecezji wraz z jej uczestnikami. Ponadto podzielił się z wiernymi kilkoma myślami.

Głowa Kościoła Katolickiego powiedziała, że jubileusz jest łaską od ewangelizacji. Papież zaznaczył również, że "nasze dziś nie należy do kryzysu".

Biskup Rzymu zauważył, że łódzka diecezja powstała w podobnym czasie co włókiennicze i przemysłowe miejsca pracy w Łodzi. Łódzki Kościół zdaniem papieża był „w samym środku kwestii społecznej”.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Diecezja łódzka kierowała ewangelię do ludzi, którzy ciężko pracowali w fabrykach – często w ciężkich warunkach po kilkanaście godzin dziennie.

Papież zachęcił do tego, by inne polskie diecezje również świętowały jubileusz łódzkiej diecezji. "Tego zjednoczenia (…) bardzo potrzebuje wasz naród i społeczeństwo" – dodał papież Franciszek.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO