Papież Franciszek apeluje do ludzi, by dbali o środowisko. W sobotę głowa kościoła rzymskokatolickiego ogłosiła, że Watykan włącza się w akcję ochrony środowiska.

Papież Franiczek apeluje: „nie okradajmy nowych pokoleń”

W sobotę odbyła się w internecie międzynarodowej konferencja z okazji 5. rocznicy zawarcia porozumienia klimatycznego na szczycie w Paryżu. Papież Franciszek zapowiedział na niej, że Watykan przyłączył się do dbania o ekologię i zobowiązuje się do zerowej emisji netto do 2050 roku.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Zdaniem papieża zmiany klimatyczne wpływają nie tylko na środowisko, ale również na wartości etyczne, ekonomiczne, społeczne, czy polityczne. Największy wpływ wywierają one na najuboższych.

Dbając o środowisko, dbamy również o nas samych. Zdaniem papieża, tylko dzięki wspólnej pracy przyszłe pokolenia mają szanse na godne życie. Powinniśmy się zsolidaryzować i wspólnie zadbać o naszą Ziemię.

Słowa papieża Franciszka zaskoczyły każdego

Papież Franciszek zapowiedział, że Stolica Apostolska przyłącza się do dbania o środowisko i zobowiązuje się do zerowej emisji netto przed 2050 rokiem. Ponadto Watykan zaangażowany jest również w edukację ekologiczną.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Głowa Kościoła Katolickiego twierdzi, że powinno nastąpić przymierze pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Tylko dzięki temu nowe pokolenia „nie będą okradane z nadziei na lepszą przyszłość”.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO