Dla każdego z nas święta to czas spędzony z bliskimi. Podobnie jak my, zwykli ludzie, rodzina królewska także ma własne świąteczne zwyczaje i tradycje. Niektóre dość kontrowersyjne. Jak ten wyjątkowy czas celebruje brytyjska rodzina królewska?

Wigilia w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Jak będzie wyglądała?

Jak co roku, podczas świąt Bożego Narodzenia, cała królewska rodzina zbiera się, w mieszczącej się w Norfolk posiadłości królowej Elżbiety II, by wspólnie obchodzić święta.

Rodzina królewska zjawia się w Norsfolk 24 grudnia rano. O godzinie 17 wszyscy spotykają się na herbatkę i ciasteczka, podczas popijania herbaty królowa Elżbieta własnoręcznie przystraja choinkę. Królowa zawiesza na niej kilka wiekowych, bo ponad stuletnimi bombkami.

Około godziny 20 Windsorowie zaczynają zasiadać do uroczystej kolacji, która obywa się w Drawing Room, czyli największym pokoju. Co ciekawe, do kolacji zasiadają wyłącznie dorośli. Dzieci jedzą posiłek w osobnym pomieszczeniu w towarzystwie opiekunek. Okazuje się, ze tegoroczne święta przebiegną zupełnie inaczej. Jak wiadomo już od wiosny królowa Elżbieta i książę Filip przebywają w izolacji.

Zgodnie z informacjami, które podał Pałac Buckingham w tym roku tradycja królewska zostanie złamana. Królowa Elżbieta nie urządzi przyjęcia świątecznego. To będą pierwsze od 1949 roku święta, których to rodzina królewska nie spędzi razem.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: GRUPA OSZUSTÓW WYŁUDZIŁA PONAD 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH. ZOSTALI ZŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU. NOWA METODA ZŁODZIEI, LEPIEJ JĄ ZNAĆ

O tym się mówi w Polsce: ŻAŁOBA I WIELKI SMUTEK W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI. JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONYCH FUNKCJONARIUSZY, MARKA SWĘDRAKA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS

O tym się mówi na świecie: PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA