Tym razem Elżbieta II postanowiła zmienić tradycję i zrezygnować z naturalnych futer. Skąd to wiemy?

Dziennik „Daily Telegraph” opublikował właśnie informację, w której informuje o zmianie garderoby monarchini. Informacje potwierdził również rzecznik Pałacu Buckingham, podkreślając jednak, że zmiana ma dotyczyć wyłącznie nowych strojów królowej.

Elżbieta II nadal ma nosić swoje dotychczasowe stroje, choć plotka głosi, że jeden z jej ulubionych płaszczy został pozbawiony ozdobnego wykończenia z norek.

Nowina została zaczerpnięta z wydanej właśnie książki „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe” autorstwa osobistej garderobiany Elżbiety II - Angeli Kelly.

Kobieta z pewnością wie o czym mówi, ponieważ już od 25 lat pracuje jako stylistka królowej. Napisała w swoich wspomnieniach:

"Jeśli Jej Wysokość będzie uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach w szczególnie chłodną zimę, od 2019 r. do tego, by zapewnić jej ciepło, będzie używane sztuczne futro".

Oznacza to, że po raz pierwszy w historii Elżbieta II będzie nosiła sztuczne futra. Dotychczas królowa była widywana wyłącznie w ubraniach z naturalnego futra zwierzęcego. Monarchini w swojej garderobie posiadała wiele płaszczy oraz ceremonialnych strojów wykonanych właśnie z tego materiału. Często pokazywała się w nich podczas oficjalnych uroczystości.

To właśnie z tego powodu Elżbieta II w ostatnich latach padała ofiarą głośnej krytyki ze strony obrońców praw zwierząt. Być może na decyzję królowej miała również wpływ księżna Meghan, która od lat aktywnie działa na rzecz zwierząt.

Nawet gwiazdy miewają złe dni! LEWANDOWSKA JAKIEJ NIE ZNACIE. CO TAKIEGO POKAZAŁA NA SWOIM INSTAGRAMIE?

Która nie chciałaby go poderwać? KSIĄŻĘ HARRY ODRZUCA ZALOTY STUDENTKI. CO POWIEDZIAŁ?

Wszyscy cierpimy, gdy odchodzą nasi bliscy. KRÓLOWA ELŻBIETA NAPISAŁA POŻEGNALNY LIST. JEGO TREŚĆ CHWYTA ZA SERCE!