Papież nosi na barkach niewiarygodnie wielką odpowiedzialność. Codziennie podejmuje decyzje, które mają wpływ na cały świat. Każda jego wypowiedź analizowana jest przez ekspertów i błyskawicznie zostaje opublikowania w mediach.

Wszystko dlatego, że ma być wzorem dla wszystkich chrześcijan, szczególnie w kryzysowych sytuacjach. Jakiś czas temu na jaw wyszło, ile zarabia duchowny.

Wiadomo, ile zarabia papież Franciszek

Papież Franciszek przejął funkcję papieża po Benedykcie XVI, który zrezygnował z Piotrowego tronu i odszedł na emeryturę. Mimo, że zarobki papieży nie są żadną tajemnicą, to wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jakie to są kwoty.

Jak się okazuje, to nie prawda, że otrzymują oni fortunę za wykonywaną posługę. Watykan wielokrotnie podkreślał, że w zasadzie to nie przewidziano dla nich żadnego wynagrodzenia za pracę.

Ile zarabia papież Franciszek? Odpowiedź potrafi zaskoczyć. źródło: youtube
Ile zarabia papież Franciszek? Odpowiedź potrafi zaskoczyć. źródło: youtube
Ile zarabia papież Franciszek? Odpowiedź potrafi zaskoczyć. źródło: youtube

Brak zarobków ma duże znaczenie w życiu papieża Franciszka. Jak wiadomo, jest on członkiem Towarzystwa Jezusowego, co wiąże się ze złożeniem ślubów ubóstwo. Wybór imienia także nie był przypadkowy, gdyż święty Franciszek to patron ubogich.

Pierwsza fotografia papieża Franciszka w maseczce obiegła Internet

Mimo, że papież Franciszek nie ma własnych pieniędzy, to jednak dysponuje całym funduszem zwanym świętopietrzem. Według informacji jakiś czas temu przelał 500 tysięcy dolarów na pomoc dla 75 tysięcty mieszkańców Meksyku.

Ponadto następca Piotrowego tronu angażuje się w pomoc najuboższym. Nie jest mu obojętny los ludzi, którzy nie mają co jeść.

Wiadomo, ile zarabia papież Franciszek, źródło: Moto.pl
Wiadomo, ile zarabia papież Franciszek, źródło: Moto.pl
Wiadomo, ile zarabia papież Franciszek, źródło: Moto.pl

W ostatnim czasie papież Franciszek spotkał się z dyrektorem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Tematem ich rozmów była sytuacja głodu na świecie, która jest wywołana pandemią koronawirusa.

Z tej okazji papież i przedstawiciel FAO zapozowali do wspólnego zdjęcia. Oczywiście obydwoje byli w maseczkach ochronnych.

Co ciekawe, zdjęcie to szybko obiegło Internet i świat mógł zobaczyć po raz pierwszy następcą Piotrowego tronu z maseczką ochronną na twarzy.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO