Jak podaje portal "Radio Zet", 8 listopada 2020 roku odszedł Alex Trebek jedna z legend amerykańskiej telewizji i zdobywca 5 nagród Emmy. Popularność zdobył prowadząc przez blisko pięć dekad program "Jeopardy!".

Odszedł legendarny prowadzący

Alexa Trebeka widzowie pokochali za łączenie w sobie profesjonalizmu z poczuciem humoru oraz nienaganną prezencję. Informację o śmierci prowadzącego "Jeopardy!" przekazano za pośrednictwem oficjalnego konta twitterowego teleturnieju. Z krótkiej wiadomości wynika, że Alex Trebek zmarł we własnym domu w otoczeniu najbliższych.

Legendarny prowadzący zmagał się z nowotworem trzustki, który zdiagnozowano u niego w zeszłym roku. Rokowania nie były dobre, bo rak został wykryty w czwartym, ostatnim stadium. Do tej pory nie podano jednak, co było oficjalną przyczyną zgonu Trebeka.

Kim był Alex Trebek

Alex Trebek przyszedł na świat 22 lipca 1940 roku w Sudbury w Kanadzie. Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się w 1966 roku, kiedy został wybrany gospodarzem teleturnieju "Reach for the top". Siedem lat później zdecydował się przenieść do Stanów Zjednoczonych. Oczarował amerykańską publiczność udziałem w "The Wizard of Odds", choć największą popularność przyniosło mu prowadzenie wspominanego już wielokrotnie teleturnieju "Jeopardy!".

YouTube

Aż pięciokrotnie doczekał się nagrody Emmy, a także gwiazdy w Alei Sław w Hollywood. Mimo choroby nadal starał się prowadzić uwielbiany przez widzów program. Niestety widzom nie będzie już dane zobaczyć kolejnych odcinków z udziałem Alexa. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

Mieliście okazję zobaczyć Alexa Trebeka w akcji?

To też może cię zainteresować: Nie wolno będzie nam swobodnie podróżować po kraju? Jarosław Gowin zabrał głos na temat możliwości wprowadzenia nowych obostrzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Szaflarska została mocno doświadczona przez los. Ona i jej córka ledwie uszły z życiem. O co chodzi

O tym się mówi: Niepokojące informacje z Ministerstwa Zdrowia. Tych leków i produktów medycznych może zabraknąć w naszym kraju