Jak podaje portal "Interia", szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił, że obecnie panująca epidemia koronawirusa nie jest jedyną z jaką ludzkość będzie musiała się zmierzyć. "Historia uczy nas, że pandemie się zdarzają, ale kiedy nadejdzie kolejna, świat musi być przygotowany; lepiej niż tym razem" - powiedział.

Niepokojące prognozy na przyszłość

Na konferencji w Genewie szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie jest jedyną z jaką przyjdzie się mierzyć ludzkości. Dowody na to znajdziemy w historii. Ghebreyesus podkreślił również, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się na to.

"Ale kiedy nadejdzie kolejna [pandemia], świat musi być przygotowany; lepiej niż tym razem" - powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia. Do tejj pory na świecie koronawirusem zaraziło się już ponad 27 milionów osób na świecie, a w skutek wywoływaej przez niego choroby COVID-19 zmarło niemal 890 osób.

YouTube

Konferencja i trudne pytania

Jak podaje Polska Agencja Prasowa w trakcie konferencji Światowej Organizacji Zdrowia padło pytanie o sprzeczne komunikaty dotyczące koronawirusa płynące od rządu w Brazylii. Odpowiedział na nie przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan.

"Jeśli społeczności zauważą, że uzyskują informacje, które są manipulowane politycznie lub że zarządzano nimi w sposób, który zniekształca dowody, to to, niestety, zemści się" - stwierdził.

YouTube

Zgadzacie się z takim stanowiskiem WHO?

To też może cię zainteresować: Wykryto nowe ognisko zakażeń w jednym z polskich miast. To aż kilkadziesiąt osób z pozytywnym testem, sanepid ma pełne ręce roboty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Seniorzy zyskają szansę na 1250 złotych! Jak je zdobyć, istotne informacje dla emerytów

O tym się mówi: Jeden z koncertów podczas festiwalu w Opolu wywołał lawinę wzruszenia. Opera Leśna zalała się łzami, wszystko za sprawą wokalistki