To nie pierwsza taka sytuacja w Polsce, jednak to zjawisko jest niezwykle niepokojące. Okazało się, że lokalne służby sanitarne odkryły ognisko koronawirusa w dawnej stolicy Polski – Krakowie.

Zgodnie z informacją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mogło dojść do zakażenia się kilkudziesięciu osób tylko w jednym miejscu. Dziś sanepid ustala, kto mógł mieć jeszcze kontakt z pozytywnie zdiagnozowanymi osobami.

Ognisko koronawirusa w Krakowie, zakażeniu uległo blisko 40 osób. Sanepid ustala, kto mógł mieć kontakt z zakażonymi

Kolejne ognisko koronawirusa w jednym z miast w Polsce. Służby sanitarne ustalają, jak doszło do zarażenia i kto mógł mieć kontakt z zakażonymi. Osób z dodatnim wynikiem testu jest aż kilkadziesiąt!

Okazuje się, że chodzi o Dom Prowincjalny Sióstr Felicjanek w Krakowie, znajdujący się przy ulicy Smoleńsk w stolicy Małopolski. Sanepid wykazał, że zakażeniu uległo 39 zakonnic, a dwie z nich zostały poddane hospitalizacji. Zgodnie z informacją podaną przez Dominikę Łatak-Glonek, rzeczniczkę prasową Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, służby obecnie ustalają, z kim blisko 40 zakażonych sióstr miało kontakt z ostatnim czasie.

To jednak nie pierwsza taka sytuacja w mieście. Jak przypomina Pikio, tylko w ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem wykazano u 36 sióstr z łagiewnickiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Ministerstwo Zdrowia ma jednak dobre wiadomości – w poniedziałek wykazano wyraźny spadek zakażeń do 302 osób, z czego 88 pochodziło z Małopolski. Ogólny bilans epidemii wynosił 71 126 osób, a zmarło 2124.

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA