Do tragicznych wydarzeń doszło wczoraj, 30 sierpnia w miejscowości Hsinchu, około 80 kilometrów od Tajwanu podczas festiwalu latawców. Jeden z uczestników imprezy nagrał to, co przytrafiło się małej dziewczynce. Nagranie mrożące krew w żyłach obejrzało już ponad 90 tysięcy osób!

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń!

Rodzice wraz ze swoją 3 – letnią córeczką wybrali się na festiwal latawców. Nie spodziewali się jednak, że będą oni uczestnikami tak okropnych wydarzeń. Cała sytuacja była niesamowicie niebezpieczna, na szczęście jednak wszystko skończyło się szczęśliwie.

Jak widać na nagraniu, dziewczynka została w pewnej chwili owinięta przez linkę od latawca, która to przy mocniejszym podmuchu wiatru uniosła ją w górę! Przez dłuższą chwilę dziewczynka wraz z latawcem unosiła się na wietrze, który tego dnia wiał wyjątkowo mocno.

Na szczęście do akcji ratunkowej od razu włączyli się uczestnicy festynu usiłując sprowadzić maleństwo na ziemię. Szybko udało im się złapać dziewczynkę i wyplątać ją z linek latawca.

Źródło: YouTube

Stan dziewczynki jest dobry!

Jak podają media, dziecko odniosło tylko powierzchowne obrażenia i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po zaistniałej sytuacji organizatorzy festynu zdecydowali o natychmiastowym jego zamknięciu i dokładnym sprawdzeniu czy nikomu jeszcze nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podali organizatorzy powodem takiej sytuacji był bardzo silny wiatr.

Mimo wszystko jednak nie ulega wątpliwości, że takie miejsca powinny być bardzo dobrze zabezpieczone, tak aby każdy mógł czuć się bezpiecznie podczas zabawy, szczególnie jeśli w festynie uczestniczą dzieci!

Jak informował portal "Życie": MINISTER EDUKACJI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. CO MA DO PRZEKAZANIA, TUŻ PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO

Przypomnij sobie: MIJA 40. LAT OD PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH. W JEDNYM Z WYWIADÓW, LECH WAŁĘSA WSPOMINA MINIONE, TRUDNE CZASY

Portal "Życie" pisał również: JAK POWINNO WYGLĄDAĆ ROZLICZENIE PODATKU OD DAROWIZN? MINISTERSTWO FINANSÓW NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI