Benedykt XVI pełnił funkcję głowy Kościoła katolickiego w latach 2005-2013. Obecnie 93-letni mężczyzna, którego pełne nazwisko brzmi Joseph Aloisius Ratzinger, od pewnego czasu ma spore problemy prywatne. Co się dzieje?

Okazuje się, że jego problemy mają związek ze zdrowiem. Po raz pierwszy od abdykacji wyruszył do Niemiec, i to w trybie pilnym. Były papież znalazł się w szpitalu. Dlaczego?

Nagła podróż Benedykta XVI do szpitala

Benedykt XVI od czasu abdykacji w 2013 roku nieprzerwanie przebywał we Włoszech. Niestety, smutne okoliczności zmusiły go do odwiedzenia rodzinnych Niemiec, dokładniej mówiąc – niemieckiego szpitala.

Benedykt XVI. Źródło: Youtube
Benedykt XVI. Źródło: Youtube

Jak podaje Pikio, były papież w czwartek znalazł się w jednym ze szpitali w Bawarii. Wszystko dlatego, że brat Josepha Ratzingera, Georg Ratzinger, który ma już 96 lat, przebywa w placówce w ciężkim stanie.

Starszy brat byłego papieża coraz bardziej podupada na zdrowiu. Właśnie dlatego Benedykt XVI zdecydował się na odwiedziny w bawarskim szpitalu. Na początku ogłoszono, że były papież zostanie w Niemczech tak długo, jak będzie to potrzebne, jednak od tego czasu nieco się zmieniło.

Wiadomo już, że Joseph Ratzinger wróci do Włoch w poniedziałek.

- Emerytowany papież Benedykt XVI wróci w poniedziałek z Niemiec do Watykanu – mówił rzecznik diecezji w Ratyzbonie, gdzie znajduje się szpital, w którym leży Georg Ratzinger.

Benedykt XVI. Źródło: Youtube
Benedykt XVI. Źródło: Youtube

Dotychczas Benedykt XVI przebywał w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka na co dzień. Podczas wizyty w Ratyzbonie przebywał w gmachu seminarium, w którym do tej pory przebywał jego brat.

Były papież unika pokazywania się publicznie w Niemczech.

Przypomnij sobie o… KOBIETA ADOPTOWAŁA NIEWIDOMĄ I GŁUCHĄ DZIEWCZYNKĘ. CAŁKOWICIE ZMIENIŁA ŻYCIE SOBIE I JEJ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA AKTUALIZUJE DANE DOTYCZĄCE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. JEDNO Z WOJEWÓDZTW ZNÓW Z DUŻĄ LICZBĄ ZARAŻONYCH

Portal Życie pisał również o… BOHATERSKI PIES, KTÓRY PRZEZ KILKA DNI CZUWAŁ PRZY SWOIM ZAGINIONYM 83-LETNIM WŁAŚCICIELU. JAK SKOŃCZYŁA SIĘ TA HISTORIA