Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 296 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły także trzy osoby. Łączna liczba zakażeń od początku epidemii w naszym kraju wynosi obecnie 32 227, bilans ofiar wzrósł do 1 359.

Nowe przypadki

Resort zdrowia poinformował o 296 nowych przypadkach potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Najwięcej zakażonych wykryto w województwie śląskim – 130. W województwie łódzkim zanotowano 48 przypadków, w mazowieckim 33, podlaskim 23, wielkopolskim 19, a świętokrzyskim 15. Znacznie mniej zakażeń potwierdzono na Podkarpaciu 8, w Małopolsce 6, w województwie lubelskim 5, dolnośląskim 4, po dwa w pomorskim i warmińsko-mazurskim i 1 w lubelskim.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że zmarły trzy kolejne osoby. 79-latka i 50-latka z Raciborza, a także 85-letni mężczyzna z Tychów. Zgodnie z podanym komunikatem większość z ofiar miała choroby współistniejące.

Pixabay

Aktualne dane

Z danych resortu zdrowia wynika, że w szpitalach przebywa obecnie 1 899 osób, z czego 72 wymagały podpięcia pod respirator. W kwarantannie przebywa na dzień dzisiejszy 93 830 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 18 572 osoby. Z dobrych informacji przekazanych przez resort wynika, że liczba ozdrowieńców wzrosła do 17 076 osób.

W związku z epidemią koronawirusa resort zdrowia przypomina o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, sklepach, urzędach. Na świeżym powietrzu powinniśmy zachować 2,5 metra odległości, a jeśli to niemożliwe zakładać maseczki ochronne.

Pixabay

Pamiętacie o tym obowiązku?

To też może cię zainteresować: Sanepid poszukuje osób, które brały udział w obchodach Bożego Ciała. Sprawa jest bardzo poważna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Łukasz Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wrócić ma jeden z nakazów związanych z pandemią

O tym się mówi: Polacy mogą otrzymać nawet 4200 zł. Jakie są kryteria przyznawania dodatku