Od kilku miesięcy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Na szczęście coraz więcej krajów skutecznie poradziło sobie z zagrożeniem i powoli zaczynają wracać do normalności.

W kilku regionach sytuacja nie ulega zmianie

Jednak w niektórych miejscach sytuacja wciąż jest dramatyczna, a z dnia na dzień przybywa nowych przypadków oraz zgonów.

Według najnowszych danych na całym świecie odnotowano do dziś 5 502 745 przypadków, z 346 762 osoby zmarły.

Niestety, nienajlepsza sytuacja panuje obecnie w Brazylii. Jak się okazuje, przez ostatnie 24 godziny, na terenie kraju, odnotowano 15 813 nowych zakażeń, a 653 osoby zmarły.

Jak podaje portal worldometers.info łącznie w Brazylii zachorowało do tej pory 365 213 osób i odnotowano 22 746 ofiary śmiertelne z powodu koronawirusa.

Sytuacja robi się naprawdę napięta. Brazylia jest obecnie drugim krajem na świecie, w którym odnotowuje się największy odsetek zachorowań.

Śmiertelność z powodu koronawirusa w tym kraju jest natomiast na szóstym miejscu na świecie. Gorzej było tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Włoszech.

Sytuacja w Brazylii jest trudna do opanowania / euronews.com/

Oficjalne stanowisko Białego Domu

Wczoraj Waszyngton wydał oficjalne oświadczenie, w którym to poinformowano, że na ten moment Stany Zjednoczone zamykają granicę z Brazylią. Do USA będą mogły przedostać się wyłącznie osoby, które mają tam rodzinę oraz obywatele posiadający zieloną kartę.

- Mamy nadzieję, że będzie to tymczasowe, ale z uwagi na sytuację w Brazylii zrobimy wszystko, co konieczne, aby chronić naród amerykański - wyjaśnił Robert O’Brien - doradca Białego Domu.

Kilka dni temu Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone nieustannie pomagają Brazylii w pokonaniu sytuacji w jakiej znalazł się ten kraj.

- Staramy się pomagać Brazylii, która ma problemy, nie ma co do tego wątpliwości - poinformował prezydent Stanów Zjednoczonych.

Sytuacja w Brazylii jest trudna do opanowania / tass.com/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS