Psy potrafią okazać swoim ludzkim przyjaciołom bezwarunkową miłość i ogromne przywiązanie. Są lojalne, szczere i niezwykle wierne. Dowodem na to jest ta wyjątkowa historia z Tajlandii.

Niezwykłe zachowanie psów

Jak podaje portal „Nepali news update24”, Ake Srisuwan z Tajlandii podzielił się niedawno w mediach społecznościowych poruszające zdjęcia. Na fotografiach widzimy błotnisty brzeg rzeki i dwa stojące obok siebie psy, dzielnie czegoś strzegące.

Ake, który zrobił zdjęcia podszedł bliżej nie mogąc dostrzec, czego psy pilnują. Wydawało mu się, ze w błocie coś leży, choć nie umiał powiedzieć co. Okazało się, że w błocie leżała starsza kobieta pokryta błotem. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że zasnęła na brzegu. Dwa psy pokryte błotem dzielnie siedziały przy niej.

nepalinewsupdate24.com nepalinewsupdate24.com

Starsza kobieta

Ake dowiedział się od miejscowych, że starsza kobieta jest niewidoma i bezdomna. Niektórzy twierdzili, że staruszka mogła być pijana i nieświadomie zasnęła na brzegu rzeki. Najwyraźniej nie zdawała sobie sprawy, że jest to niebezpieczne.

Towarzyszące jej dwa bezpańskie psy chodziły za nią i nie przestawały strzec przed wszystkim, co mogło jej zagrażać. Ake nie mógł uwierzyć własnym oczom, widząc z jakim oddaniem zwierzęta pilnują kobiety. Zdecydował się pomóc jej i psom.

Osoby śledzące w mediach społecznościowych Ake podzieliły jego zdanie, że lokalne władze powinni zapewnić kobiecie i jej zwierzętom odpowiedniego schronienia i opieki.

nepalinewsupdate24.com

Was też poruszyła ta niezwykła historia?

To też może cię zainteresować: Pies wrócił do właścicieli z bezwładnym kociakiem w pysku. Jego zachowanie wprawiło wszystkich w osłupienie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kilkumiesięczna dziewczynka w oknie życia. Przy dziecku pozostawiono list