W niektórych przypadkach starsi, schorowani rodzice są problemem dla swoich dzieci. Kiedy mają jeszcze siłę chętnie pomagają w opiece nad wnukami, służą dobrą radą i wspierają finansowo.

W momencie, kiedy dorosłe dzieci się już ustatkują, a rodzicom zaczyna doskwierać starość, pojawia się kłopot. Sporo osób umieszcza wtedy seniorów w domach opieki.

Starsze małżeństwo nie mogło dłużej być samodzielne. Z pomocą przyszedł syn

Sean wraz z Ginny niegdyś kupili trzypokojowy dom. W piewszym mieszkają oni, w drugim córka, a trzeci zajmuje syn ze swoją żoną. Ich rodzice George i Bonnie do pewnego czasu starali sobie radzić sami i rzadko kiedy korzystali z pomocy swoich dzieci.

George od wielu lat cierpiał na demencję, ale jego żona miała na tyle sił, aby zająć się starcem. Niestety pewnego dnia kobieta złamała biodro, przez co musiała poruszać się na wózku inwalidzkim. Z tego powodu mogła już dłużej pomagać mężowi, gdyż sama wymagała opieki.

Mężczyzna był jednak zbyt schorowany, aby to zrobić. Wtedy pomocą przyszedł im syn Sean. Początkowo nie miał on pojęcia, jak pogodzić codzienne obowiązki z opieką nad rodzicami. Żona wpadła na pomysł, aby sprzedać dom i mieszkanie rodziców, aby kupić większą nieruchomość, w której zamieszka cała rodzina.

Syn urządził w piwnicy mini mieszkanie dla rodziców

Przez dłuższy czas Sean nie mógł znaleźć odpowiedniego domu. Jak się okazało wszystkie na tyle duże nieruchomości były bardzo drogie, przez co nie wystarczyłoby im pieniędzy. Mężczyzna obawiał się, że jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie oddanie rodziców do domu opieki.

Nie chciał jednak nawet słyszeć o tym. Ani mu się śniło, żeby jego najbliżsi musieli znaleźć się w ośrodku wraz z obcymi ludźmi. Bardzo źle by się z tym czuł. Z tego powodu Sean i Gina uznali, że rodzice muszą za wszelką cenę zamieszkać wraz z nimi.

Mężczyzna wpadł na pomysł, aby przebudować piwnicę. W tym celu zaciągnęli pożyczkę w banku na zakup wszystkich potrzebnych materiałów i elementów wyposażenia. Dzięki temu mógł wraz z żoną stworzyć tam komfortowe warunki mieszkalne.

Piwnica bardzo szybko zamieniła się w mini mieszkanie. Znalazła się tam mała łazienka, kuchnia i niewielki salon. Co więcej wnętrze przystosowano specjalnie do potrzeb starszych osób.

Rodzice Sean’a nie mogli powstrzymać wzruszeni, kiedy zobaczyli swoje nowe lokum. Najbardziej cieszyli się jednak z tego, że będą mogli być blisko swoich dzieci i wnuków. Dzięki temu już nigdy nie będą czuli się samotni.

Może zainteresuje Cię to: OJCIEC DAŁ SWOJEMU SYNOWI WYJĄTKOWĄ LEKCJĘ. CHŁOPAK ZAPAMIĘTA JĄ NA ZAWSZE

Zobacz także: DZIADKOWIE NIE OPUSZCZAJĄ TEGO ŚWIATA. ZAWSZE ŻYJĄ W NASZYCH SERCACH

Portal "Życie" informował o: WZRUSZAJĄCY LIST MATKI DO DZIECKA. TO POWINIEN PRZECZYTAĆ KAŻDY