Janina i Jana Dudowie żyją w Krakowie. Ci, którzy twierdzą, że rodzice najważniejszej osoby w kraju żyją w luksusie, byliby zaskoczeni. Rodzice prezydenta żyją w skromnym, małym mieszkaniu. Nie narzekają na jego wielkość, ich zdaniem jest idealne.

Jak mieszkają rodzice Andrzeja Dudy?

W programie „Politycy od kuchni” Super Expressu, profesor Jan Duda pokazał dziennikarzom swoje skromne cztery kąty i odpowiedział na kilka pytań, między innymi dotyczących wychowania Andrzeja Dudy.

Rodzice prezydenta RP żyją w Krakowie w mieszkaniu o powierzchni 49 m2. Dla niektórych może się to wydawać niemożliwe, ale sam prof. Jan Duda twierdzi, że ten metraż jest zupełnie wystarczający dla dwóch osób.

Mieszkanie składa się z przedpokoju, łazienki, kuchni z pokojem dziennym, sypialni oraz małego balkonu z którego widać ulicę i stację benzynową.

Choć mieszkanie nie należy do największych, urządzone jest jednak ze smakiem. Można w nim znaleźć wiele cennych pamiątek rodzinnych. Jedną z nich jest ogromne drzewo genealogiczne rodziny Dudów, które sięga do końca XVIII wieku.

Profesor Jan Duda stwierdził, że bardzo dużym plusem takiego małometrażowego mieszkania jest mała powierzchnia do sprzątania. Choć przyznał, że raczej pani Janina Duda zajmuje się w ich domu porządkami. Ponadto zajmuje się ona także gotowaniem.

-„Absolutnie nie mam talentu kulinarnego (…) Gdyby żony nie było, to bym mógł umrzeć z głodu”- przyznał żartobliwie.

Andrzej Duda był "normalnym, bardzo interesującym się światem" dzieckiem

Profesor Jan Duda zdradził także, że był bardzo związany ze swoim synem.

- „Z synem spędzałem bardzo dużo czasu. Z córkami już mniej, bo miałem więcej zajęć (…) Cały czas byłem z dzieckiem. Wtedy, gdy żona się nie zajmowała Andrzejem, to ja się zajmowałem – wyznał mężczyzn.

Ponadto dodał, że prezydent był niezwykle uzdolnionym dzieckiem. Szybko się uczył i wręcz "chłonął idee". Ponadto był "normalnym, bardzo interesującym się światem" chłopcem.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ ZAOSTRZONY. KIEDY BĘDZIE MOŻNA ZROBIĆ KOLEJNE ZAKUPY TEGO DNIA?

Warto sobie przypomnieć... CZY TO POCZĄTEK ZAPOWIADANEJ ZIMY TRZYDZIESTOLECIA? IMGW WYDAŁO OSTRZEŻENIA. CZYM ZASKOCZY NAS POGODA W POLSCE