13 grudnia w rocznicę stanu wojennego Andrzej Duda spotkał się z Krystyną Barchańską. To matka najmłodszej ofiary stanu wojennego. W trakcie spotkania z obu stron padły dosadne słowa na temat polskich sędziów.

Podczas spotkania Krystyna Barchańska chwaliła Andrzeja Dudę za jego głęboką wiarę oraz za to, że w czasie ostatniego przemówienia „dobrze wygarnął sędziom”. Kobiecie wyjątkowo spodobało się to, że Andrzej Duda użył wobec sędziów słowa "kasta". Prezydent odparł wówczas:

Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia.

Teraz o te krytyczne słowa wypowiedziane pod adresem sędziów zapytany został rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Mężczyzna podkreślił jednak, że słowa te padły w prywatnej rozmowie:

Nagranie z prezydentem ma charakter prywatny. Pan prezydent nie wiedział, że jest nagrywany.

Trudno uwierzyć, aby prezydent nie zauważył wycelowanej w niego kamery, znajdującej się w bardzo bliskiej odległości. Ponadto jego spotkanie z matką jednej z ofiar stanu wojennego było transmitowane na Twitterze na oficjalnym koncie "PL1918". Współprowadzi je kancelaria prezydenta RP.

Już na samym początku transmisji można słyszeć, jak jedna ze zgromadzonych w pomieszczeniu kobiet podkreśla:

Proszę, jest przygotowane, taki jest scenariusz. Piętnaście minut, trzeba, trzymamy się scenariusza.

To jednak nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda nie przebiera w słowach, wypowiadając się o polskim sądownictwie. Do tego tematu odniósł się m.in. w środę na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego. Andrzej Duda podkreślił, że w Polsce bardzo trudno jest przywrócić sprawiedliwość:

Ten stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi, do której doszli. Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela. I że sędzia służy ludziom i Rzeczypospolitej.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... ANDRZEJ DUDA OPOWIEDZIAŁ DOWCIP W TRAKCIE OFICJALNEJ UROCZYSTOŚCI. TO NAGRANIE BIJE REKORDY W INTERNECIE!

Warto sobie przypomnieć... KINGA DUDA ROBI KARIERĘ! POMIMO MŁODEGO WIEKU ZARABIA FORTUNĘ

Portal "Życie" informował także... NIE MA KOŃCA ZAMIESZANIE WOKÓŁ KSIĘCIA ANDRZEJA. WYCHODZI NA JAW, JAKIE SEKRETY SKRYWAŁ PRZED ELŻBIETĄ II