Zainteresowanie książęcą parą Meghan i Harrym nadal nie słabnie. Media ostatnio zaczęły przyglądać się sytuacji królewskiego dworu. Coraz głośniej spekuluje się na temat tego, kto przejmie obowiązki rezygnującej z życia królewskiego pary.

Jak poinformowało „DailyMail”, według specjalistów obowiązki księcia i księżnej Sussex przejma wnuczki królowej Elżbiety. Mowa tu o Beatrice i Eugenii, które od zawsze aktywnie uczestniczyły w życiu dworskim. Choć księżniczki stroniły od mediów i życia publicznego, zawsze chętnie uczestniczyły we wszystkich królewskich wydarzeniach.

Eugenia i Beatrice są córkami księcia Andrzeja. Do kobiet przyległa niechlubna etykieta. Media nazwały je „najbrzydszymi księżniczkami”. Po części to stało się główną przyczyną tego, że kobiety unikały mediów. Próbując walczyć z krzywdzącą opinią, księżniczki musiały bardziej niż pozostali członkowie rodu, starać się o to, by zostać docenionym.

Eugenia i Beatrice dzieciństwo spędziły z Williamem i Harrym. To wspólnie z książętami, dziewczynki wyjeżdżały na wakacje. Jak się okazuje o bliskie kontakty dzieci dbała księżna Diana. Po jej śmierci stosunki między nimi uległy osłabieniu.

Media ponownie zwróciły uwagę na księżniczki tuż po ślubie Kate i Williama. Kobiety wówczas na uroczystość włożyły kontrowersyjne stroje, dzięki którym chciały zostać zauważone. Mówi się, że początkowo Kate i księżniczki miały bliskie i przyjacielskie stosunki. Wszystko skończyło się wtedy, kiedy Kate pojawiła się na okładce Vouge’a, co było największym marzeniem Eugenii i Beatrice. Zazdrosne księżniczki miały wówczas zerwać kontakty z księżną Cambridge.

Jak zdradza Robert Lace: „Jeśli dwoje wychodzi, dwójka musi wejść, a tymi dwoma muszą być Beatrice i Eugenia”, miejsce Meghan i Harrego zajmą właśnie one.