Książę William przejmie tron Wielkiej Brytanii

Krążą pogłoski o tym, że królowa Elżbieta II niebawem przejdzie na zasłużoną emeryturę i odda koronę w ręce swojego następcy. Choć pierwszeństwo objęcia tronu należy do księcia Karola, coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że kolejnym władcą zostanie właśnie książę William.

Książę Karol ma zrezygnować ze stanowiska na rzecz księcia Williama. Podobno właśnie tego chce królowa Elżbieta II, która sama wybrała wnuka na swojego następcę.

Królowa Elżbieta II nie popiera pomysłu, by władzę w Wielkiej Brytanii objął jej syn i spadkobierca, książę Karol. Podobno kobieta uważać, że mężczyzna nie nadaje się na regenta:

-„Królowa uznała, że ​​lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpi, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny”.

William cieszy się nieskazitelną opinią i uwielbieniem brytyjskiego społeczeństwa, podczas gdy na reputacji Karola cały czas cieniem kładzie się śmierć Diany oraz związek z Camillą.

Niestety pragnienie Elżbiety II może się nie spełnić. Królowa nie może bowiem samodzielnie wybrać swojego następcy. Decyzja o sukcesji należy do Parlamentu, nie do monarchy. Brytyjskie przepisy stanowią o tym, że na tronie powinien zastąpić ją jej syn, Karol.

Książę William otrzymał nowy tytuł

Królowa Elżbieta postanowiła wynagrodzić lojalność Williama i przyznała mu nowy zaszczytny tytuł. Od teraz jest on Lordem Wysokim Komisarzem i będzie reprezentować rodzinę królewską podczas Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji.

William jako Lord Wysoki Komisarz będzie zobowiązany do wygłoszenia mowy otwierającej i zamykającej zgromadzenie oraz oficjalnie odwiedzi wybrane miejsca w Szkocji.

Królowa co roku wybiera, odpowiedniego jej zdaniem, reprezentanta do tej roli. We wcześniejszych latach wybór padł między innymi na hrabię Wessex i księcia Yorku. Zgromadzenie Ogólne spotyka się każdego roku w maju i bierze w nim udział 850 komisarzy.

Przypomnij sobie: EWA GAWRYLUK ZAPREZENTOWAŁA SIĘ W SUKNIACH ŚLUBNYCH. KOBIETA WYGLĄDA NAPRAWDĘ ZNAKOMICIE

Jak informował portal „Życie”: UCZESTNICZKA "THE VOICE KIDS" OKRZYKNIĘTA PRZYSZŁĄ DIWĄ! ZROBIŁA OGROMNE WRAŻENIE NA JURORACH