Groźny wirus dotrze do Polski?

Sytuacja pogarsza się, a wirus coraz szybciej znajduje kolejne ofiary. Obecnie odnotowano 830 przypadków zarażenia koronowirusem, który jest niezwykle podobny to tego powodującego SARS. Jak podaje ministerstwo zdrowia w Pekinie, zmarło już 25 osób.

Póki co nieznane są drogi, którymi wirus przenosi się na kolejne osoby. Nie wiadomo także, skąd się wziął. Jednak pewne jest, że ludzie mogą zarazić się od siebie nawzajem, a wirus wywołuje zapalenie płuc.

Chińskie władze informowały, że sytuacja jest pod kontrolą. Nie jest to do końca prawdą – przypadki zakażenia stwierdzono już w Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, na Tajwanie, a także w USA. Podejrzewa się, że jeden z mężczyzn, który wrócił z Chin do Australii, także jest zarażony.

Lotnisko Chopina zaostrza środki bezpieczeństwa

Na razie nie odnotowano obecności wirusa w Polsce. Jednak warszawskie Lotnisko Chopina postanowiło zaostrzyć środki bezpieczeństwa.

Jak poinformował rzecznik prasowy Lotniska Chopina pasażerowie, którzy przylecą w najbliższym czasie z Chin będą musieli wypełnić specjalną Kartę Lokalizacji Pasażera.

-„Zgodnie z zaleceniami światowych organizacji sanitarnych od dzisiaj pasażerowie przylatujący z Chin otrzymują albo podczas lotu od personelu pokładowego, albo bezpośrednio po wylądowaniu kartę, w której wypełniają informacje kontaktowe do siebie. Informują, gdzie planują przebywać w Polsce bądź Unii Europejskiej” – powiedział dla PAP rzecznik prasowy Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Pasażerowie będą mogli znaleźć na karcie między innymi informacje na temat groźnego wirusa. Będą wiedzieli jak się zachować podczas wystąpienia podejrzanych objawów przypominających grypę lub zapalenie płuc.

Zebrane dane zostaną przekazane Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Przypomnij sobie EWA GAWRYLUK ZAPREZENTOWAŁA SIĘ W SUKNIACH ŚLUBNYCH. KOBIETA WYGLĄDA NAPRAWDĘ ZNAKOMICIE

Jak informował portal „Zycie” TO BĘDZIE HIT! HBO WYEMITUJE KRESKÓWKĘ O RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. KTO BĘDZIE GŁÓWNYM BOHATEREM