Są tacy nauczyciele, których zapamiętujemy na całe życie. Poza realizowaniem programu szkolnego pozwalają nam poukładać życiowe priorytety i pokazują wartości, które są w życiu najważniejsze. Dzięki temu wkraczamy w dorosłe życie bardziej dojrzali i świadomi celu.

Takim nauczycielem z pewnością jest dla uczniów w pewnej brazylijskiej szkole Bruno Rafael Paive. To, co jego uczniowie przygotowali dla niego i dlaczego to zrobili, wzrusza do łez.

Bruno nie otrzymywał wynagrodzenia za swoją pracę już od dwóch miesięcy. Szkoła, w której pełnił zastępstwo, nie dokonała koniecznych formalności i nie miała podstaw do wypłacenia zaległych pieniędzy. Nauczyciel nie mając żadnych pieniędzy, musiał podjąć decyzję o zamieszkaniu w szkolnym budynku.

Uczniowie szybko zorientowali się jak wygląda sytuacja mężczyzny. Postanowili pomóc mu, w ramach swoich możliwości. Jeden z uczniów nagrał całe zdarzenie i opublikował film w Internecie. To wzruszające co zrobili dla Bruna jego uczniowie.

Dzień zapowiadał się normalnie. Uczniowie czekają w klasie na rozpoczęcie lekcji. Kiedy Bruno wchodzi do środka, dowiaduje się, że młodzież przygotowała dla niego coś specjalnego. Kierowany od ławki, do ławki, odczytuje przygotowane dla niego informacje. Uczniowie przygotowali dla niego krótkie podsumowania nauczycielskiej pracy.

Wyraźnie widać jak bardzo jest zżyty z młodzieżą i jak bardzo zależy dzieciom na tym kontakcie. Na końcu Bruno dowiaduje się o pudełku, które znajduje się na jego biurku.

Jeszcze rozbawiony całą sytuacją nauczyciel, zagląda do środka. Jego zaskoczenie jest ogromne. W pudełku znajduje 400 dolarów, które młodzież uzbierała ze swojego kieszonkowego.

Bruno Rafael Paive nie mógł ukryć wzruszenia, w oczach pojawiły się łzy. Uczniowie z całej klasy utworzyli wokół niego krąg, okazując mu ogromne wsparcie. To ja lepiej pokazuje jak ważnym był dla nich autorytetem.

Przypomnij sobie o… ZBLIŻA SIĘ NAJBARDZIEJ NIEKORZYSTNY DZIEŃ W ROKU. CZYM JEST BLUE MONDAY I DLACZEGO GO TAK NAZWANO

Jak informował portal Życie: ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ZNIESIONY DLA SENIORÓW? POLSKI RZĄD ROZWAŻA TAKĄ PROPOZYCJĘ. OD KIEDY SĄ MOŻLIWE ZMIANY

Portal Życie pisał również o… NA POLSKICH DROGACH STANIE MNÓSTWO NOWYCH RADARÓW. UJAWNIONO GDZIE KIEROWCY POWINNI ZDJĄĆ NOGĘ Z GAZU