BBC zauważa, że ​​użytkownicy publikują zdjęcia w celu zwrócenia uwagi na niszczycielskie pożary, ale niektóre z nich wprowadzają w błąd i dezinformują o skali kryzysu.

Jeden z tych obrazów, podobno fotografia płonącego kontynentu z kosmosu, rozrzucony na Twitterze i Facebooku, w tym dzięki celebrytom.

W rzeczywistości jest to wizualizacja 3D artysty Anthony'ego Hirsiego, który chciał pokazać skalę elementów na podstawie informacji NASA.

Czerwone kropki na jego mapie to miejsca, w których pożary zostały zarejestrowane w ostatnim miesiącu - od 5 grudnia do 5 stycznia.

„Skala jest nieco przesadzona ze względu na blask renderowania, ale ogólnie jest spójna z informacjami ze strony internetowej NASA.

Zauważ też, że nie wszystkie obszary wciąż się palą, to jest kompilacja ”, napisał Hirsi na Instagramie pod swoim postem, który został już zablokowany jako dezinformacja.

W wyniku pożarów w Australii zginęło co najmniej 25 osób i miliony zwierząt, zniszczono ponad 2 tysiące domów.

Przypomnij sobie KILKULETNIA DZIEWCZYNKA SKARŻYŁA SIĘ NA UPORCZYWE DOLEGLIWOŚCI. KIEDY MAMA POSTANOWIŁA SPRAWDZIĆ, CO DOLEGA JEJ CÓRCE, ONIEMIAŁA

Jak informował portal „Zycie” TEN SPOSÓB GOTOWANIA JAJEK JEST GENIALNY. WCALE NIE POTRZEBA DO TEGO WODY

Zycie pisał również o NOWE INFORMACJE W SPRAWIE MARGARET. CZY TO DLATEGO GWIAZDA ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZERWAĆ KARIERĘ