Powód pod koniec 2017 r. Zakupił całodobową nieograniczoną roczną kartę w Parislife za 11,1 tys. Rubli i wynajął szafkę w jednym z klubów fitness w sieci.

Bezdomny, którego imię i nazwisko nie są nazywane, twierdził w pozwie, że miał ustną umowę z administracją klubu na temat indywidualnych lekcji w pustych salach w nocy.

Powód korzystał z klubu fitness przez kilka miesięcy, ale jego obecność spowodowała niezadowolenie z innych gości. Po pierwsze, klub fitness ograniczył czas wizyty bezdomnych w nocy, aw czerwcu 2018 r.

Zablokował kartę klienta i otworzył szafkę. Według powoda zaginęła własność przechowywana w szafce warta kilkadziesiąt tysięcy rubli. Z kolei klub fitness stwierdził, że w szafce są śmieci.

W listopadzie 2018 r. Powód ponownie nabył subskrypcję innego klubu fitness tej samej sieci Parislife. Jednak po dwóch wizytach jego karta została ponownie anulowana, szafka została otwarta, a cenna własność, jak twierdził powód, została utracona.

Bezdomny poszedł do sądu, żądając zwrotu kosztów dwóch subskrypcji, zapłaty kary, a także zrekompensowania wartości rzeczy, których brakowało w szafkach. Ponadto zażądał od każdego klubu pół miliona rubli rekompensaty moralnej.

Sąd stwierdził, że warunki umowy z klubem, pozwalające administracji na jednostronne rozwiązanie umowy z powodu naruszenia przepisów, naruszają prawa powoda. Ponadto przedstawiciele klubów nie udowodnili, że nastąpiło rażące naruszenie przepisów.

Sąd postanowił odzyskać z klubów ponad 110 tysięcy rubli - koszt subskrypcji i grzywny, a także 30 tysięcy rubli jako rekompensatę za szkody moralne. Sąd Miasta Moskwy pod koniec grudnia poparł tę decyzję.

Przypomnij sobie TOREBKI PO HERBACIE MOGĄ MIEĆ WIELE ZASTOSOWAŃ. DO CZEGO MOŻNA ICH UŻYWAĆ

Jak informował portal „Zycie” PO KTÓREJ STRONIE ŁÓŻKA ZASYPIASZ? TEN JEDEN SZCZEGÓŁ POTRAFI POWIEDZIEĆ WIELE O LUDZKIM CHARAKTERZE

Zycie pisał również o INTERNAUCI JUŻ MAJĄ SWOJEGO FAWORYTA 3. EDYCJI "THE VOICE KIDS". JEGO WYSTĘP DOPROWADZIŁ KIEDYŚ AGNIESZKĘ CHYLIŃSKĄ DO ŁEZ