Jak donoszą amerykańskie media, 17-latka zakradła się na lotnisko Fresno Yosemite w Kalifornii w środę nad ranem. Dziewczyna nie tylko sforsowała ogrodzenie lotniska, ale również udało jej się dostać do środka wytypowanego przez siebie samolotu. Nastolatce udało się nawet uruchomić jeden silnik maszyny. Nie zdołała jednak zbyt daleko się przemieścić, ponieważ już po paru chwilach uderzyła w jeden z budynków.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak niewielkich rozmiarów samolot King Air 200 wykonuje kilka chaotycznych ruchów, aby wkrótce zakończyć swoją drogę wbijając się w mur budynku.

Funkcjonariusze, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, znaleźli oszołomioną dziewczynę na fotelu pilota. Nastolatce nic się nie stało.

Nie można tego powiedzieć o prywatnym samolocie, który wart był kilka milionów dolarów. Maszyna została bardzo poważne uszkodzona. Naruszona została też konstrukcja budynku.

Nastolatka trafiła do ośrodka zatrzymań dla nieletnich. Policja jak na razie nie jest w stanie ustalić, co stało się motywacją dla 17-latki do próby kradzieży samolotu. Pojawiło się domniemanie podjęcia próby zamachu terrorystycznego, ale szybko odrzucono raczej tę możliwość.

Matka zatrzymanej dziewczyny przyznała, że jest zszokowana pomysłem jej córki. Kobieta utrzymuje, że nie znała planów dziewczyny i nie miała z nią kontaktu od wtorkowego wieczora.

Funkcjonariusze ustalają, jak nastolatce udało się nie tylko dostać na dobrze chroniony teren lotniska, ale też wejść do samolotu i uruchomić jeden z dwóch silników maszyny.

Przypomnij sobie o… SAMOLOT ZMUSZONY DO SZYBKIEGO LĄDOWANIA. NIE UWIERZYSZ, CO TEN PASAŻER CHCIAŁ ZROBIĆ! [WIDEO]

Jak informowal portal Zycie: PASAŻER UDAWAŁ PILOTA SAMOLOTU, ŻEBY LATAĆ ZA DARMO. WPADŁ DOPIERO PO PÓŁ ROKU

Portal Zycie pisal równiez o… ZAROBKI PRACOWNIKÓW W POLSCE BĘDĄ JAWNE? PRZEŁOMOWE ZMIANY W KODEKSIE PRACY