Do nietypowego zdarzenia doszło na lotnisku Christchurch w Nowej Zelandii. Niesprzyjające warunki pogodowe zatrzymały samolot linii Emirates na pasie startowym. To była rutynowa procedura. Nikt nie spodziewał się, co się zaraz stanie.

Samolot linii Emirates czekał aż minie nawałnica. Chwilę wcześniej wydano ostrzeżenie meteorologiczne przed gwałtownymi burzami, które mają wystąpić w tamtejszych okolicach. Postanowiono, że lot zostanie wstrzymany aż do uspokojenia pogody.

Jednak burza nie zostawiła w spokoju pozostającej na ziemi maszyny. Znajdujący się w pobliżu ludzie mieli bowiem okazję podziwiać, jak piorun uderza tuż obok samolotu!

Tę niecodzienną sytuację udało się uchwycić na zdjęciu przebywającemu na lotnisku pilotowi z Garden City Helicopters. Mężczyzna opublikował fotografię na profilu społecznościowym firmy Garden City Helicopters. Opatrzył ją podpisem:

Dzisiejszy widok z naszego okna na płytę lotniska! Samolot Emirates czekający aż burza minie.

Zdjęcie tego zaskakującego momentu w błyskawicznym tempie obiegło sieć. Internauci byli poruszeni niesamowitym pokazem sił natury.

Na szczęście żadnemu z pasażerów przebywających na pokładzie maszyny linii Emirates znajdującej się na pasie startowym lotniska Christchurch w Nowej Zelandii nic się nie stało.

Lokalna firma meteorologiczna poinformowała, że w wyniku gwałtownych burz na tym obszarze odnotowano około 700 uderzeń pioruna w ciągu zaledwie dwóch godzin.

To jednak nie jedyne tak bliskie uderzenie pioruna, które zaobserwowano w ostatnim czasie. Warto przypomnieć, że w styczniu tego roku z powodu uderzenia pioruna awaryjnie lądował na terenie Polski samolot marki Wizzair.

Maszyna wystartowała z lotniska w Gdańsku, jednak tuż po starcie uderzył w nią piorun. Po tym zdarzeniu piloci podjęli decyzję o koniecznym powrocie do portu lotniczego. Udało im się bezpiecznie sprowadzić samolot na ziemię.

Choć pasażerowie i członkowie załogi najedli się niezłego strachu, żaden z nich nie ucierpiał w wyniku tego niecodziennego zdarzenia.

The view out our window onto the tarmac today! The Emirates plane waiting for the storm to pass... ⚡️⚡️☁️☁️

Gepostet von GCH Aviation - Garden City Helicopters am Dienstag, 19. November 2019

Na portalu "Życie" dowiesz się również... NIECODZIENNE ZJAWISKO KOSMICZNE BĘDZIE DZIŚ WIDOCZNE NAD POLSKĄ. SKĄD BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ TEN MAGICZNY SPEKTAKL

Portal "Życie" informuje także... PASAŻER UDAWAŁ PILOTA SAMOLOTU, ŻEBY LATAĆ ZA DARMO. WPADŁ DOPIERO PO PÓŁ ROKU

Warto sobie przypomnieć... SAMOLOT ZMUSZONY DO SZYBKIEGO LĄDOWANIA. NIE UWIERZYSZ, CO TEN PASAŻER CHCIAŁ ZROBIĆ! [WIDEO]