W poniedziałek przed szkołą w Loughton w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii miało miejsce zdarzenie z udziałem dzieci. Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę uczniów, w wyniku wypadku zginął 12-letni chłopiec.

2 grudnia około godziny 15:20 w okolicach szkoły Debden Park High School w Loughton doszło do wypadku. Kierowca samochodu marki Ford nie zahamował i z dużą prędkością wjechał w grupę uczniów. Jak podaje TVN24, 12-latek, który poniósł największe obrażenia, zmarł w szpitalu.

Poszkodowanych jest jeszcze pięć osób – czworo nastolatków w wieku 13-16 lat oraz 53-latka. Jak poinformowała policja, nie ma zagrożenia życia pozostałych rannych.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja rozpoczęła już śledztwo w sprawie morderstwa, a także podała informacje o poszukiwaniu 51-letniego kierowcy, Terry’ego Glovera.

Jeszcze w poniedziałek aresztowano winnego pod zarzutem morderstwa, próby zabójstwa sześciu osób oraz zbiegnięcia z miejsca wypadku.

Jeden z rannych, 15-latek, uważa, że kierowca celowo nie zahamował i wjechał w grupę osób. Relacjonował, że chwilę przed zdarzeniem kierowca przyspieszył i wjechał na chodnik.

Śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych niestety jest wiele, nie tylko za granicą. We wtorek, 3 grudnia, na ul. Piasta Kołodzieja miał miejsce wypadek. Kierowca był trzeźwy i jechał swoim pasem, zaś prawą stroną jezdni szedł 50-latek. Mężczyzna został potrącony i choć przeprowadzono akcję ratunkową, nie udało się uratować pieszego.

1 grudnia w Warszawie około 50-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych. Jak twierdzą świadkowie, przechodził na czerwonym świetle. Został potrącony przez kierowcę Mercedesa. Pieszego przewieziono do szpitala, jednak nie udało się go odratować. Nieznana jest tożsamość zmarłego. Kierowca zostawił samochód i pieszo zbiegł z miejsca wypadku. Prawdopodobnie w aucie jechały dwie osoby.

Przypomnij sobie o… PAPIEŻ FRANCISZEK PODDAŁ SIĘ TAJEMNICZEJ OPERACJI. MEDIA MIAŁY SIĘ O TYM NIE DOWIEDZIEĆ

Jak informował portal Życie: BOHATERSKI POLAK Z LONDYNU WYDAŁ SPECJALNE OŚWIADCZENIE. CO NAPRAWDĘ WYDARZYŁO SIĘ NA LONDON BRIDGE

Portal Życie pisał również o… CO ZA NIESPODZIANKA! KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE ​​MA KAMIENIE NERKOWE I URODZIŁA TROJACZKI