Praktycznie całe terytorium Rosji pokryte jest śnieżną pierzyną. W tym ogromnym kraju zima rozpanoszyła się na dobre. Opady śniegu były tak intensywne, że w niektórych miastach powstały ogromne zaspy śnieżne, które utrudniają życie mieszkańcom.

W związku z ogromnym terytorium, jakie zajmuje Rosja, w kraju odnotowywana jest też zaskakująca rozpiętość temperatur. W tym samym czasie, gdy na Syberii mieszkańcom doskwiera mróz rzędu kilkudziesięciu stopni, to w miejscowościach leżących nad Morzem Czarnym jest nawet 18 stopni powyżej zera.

We wschodniej i środkowej Syberii sytuacja jest najtrudniejsza. Jak podaje Wirtualna Polska, na tych obszarach zalega kilkumetrowa pokrywa śnieżna. Panuje tam ekstremalna zima, ponieważ temperatury spadają poniżej -50 stopni.

W Jakucji, najzimniejszym miejscu na świecie, w ostatnich dniach termometry wskazują -52 stopnie. W największym mieście w tej części Jakucji, czyli Wierchojańsku, temperatura nie wzrasta od dłuższego czasu ponad -51 stopni.

Czyni to z Rosji aktualnie najzimniejsze terytorium na naszym globie. Co ciekawe, cieplej jest nawet na Antarktydzie. Zaczyna się tam właśnie polarne lato, zatem temperatury oscylują w granicach -47 stopni.

Nieoczekiwany atak zimy dotknął też niedawno zachodnią Europę. W Hiszpanii, Portugalii i Francji niespodziewanie niskie temperatury i intensywne opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny, ponieważ konieczne stało się zamknięcie kilkudziesięciu dróg.

Niebezpiecznie było również w Austrii. Tam utrudnienia występowały przez wiele dni, a zima nie chciała odpuścić. Opady były tam tak intensywne, że między innymi niemożliwy stał się dojazd do szpitala miejscowości Stolzalpe w kraju związkowym Styria.

Yakutia planet Mars cold -51C

Якутия температура - 51С холода, центр города Якутска, проспект Ленина, обычный рабочий день после обеда, зимой в Якутии темнеет уже к 15.30ч. дня. #Якутия #холод #winter #cold #colder #frozen #snow #ice #Yakutia #Siberia #Russia #мороз #дубак #холода #климат #погода #Север #nord #mars #холодильник #марс #люди #people #extreme #sos #wow #жизнь #life

Gepostet von Yakutia.com. Якутия am Samstag, 19. November 2016

Przypomnij sobie o… PROGNOZY POGODY OSTRZEGAJĄ! CZY POLSKĘ NAWIEDZI KOLEJNA „ZIMA TRZYDZIESTOLECIA”?

Jak informował portal Życie: NADCIĄGA WYJĄTKOWO SUROWA ZIMA. OTO NAJBARDZIEJ WIARYGODNA PROGNOZA POGODY WEDŁUG IMGW

Portal Życie pisał również o… MISS POLONIA 2019 JUŻ WYBRANA! CZY ZASŁUGUJE NA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ POLKI [ZDJĘCIA]