Robert Norris urodził się Chicago, w stanie Illinois. Od najmłodszych lat powtarzał, że jak dorośnie to zostanie kowbojem. Plan zaczął realizować w roku 1950, gdy kupił ranczo w Colorado Springs i zajął się hodowlą koni.

Aktor przez 12 lat reklamował swoim wizerunkiem papierosy marki Marlboro. Mogliśmy go oglądać na billboardach i w reklamach w gazetach jako Marlboro Man. Znakami rozpoznawczymi były kowbojski kapelusz i papieros w dłoni lub w ustach.

Kariera zawodowa Roberta Norrisa rozpoczęła się dosyć niespodziewanie i w przypadkowy sposób. Sam zainteresowany nigdy nie planował zostać aktorem lub gwiazdą, showmanem. Mieszkając w Colorado Springs z jego rancza korzystała agencja reklamowa, która przygotowywała reklamę popularnej marki papierosów.

Pilnując stada koni Norris był brudny i upiaszczony i to zwróciło uwagę pracowników reklamy. Według nich aktor był lepiej przygotowany niż statyści i profesjonalni modele, którzy byli tylko ucharakteryzowani i brakowało im tej naturalności którą miał Norris.

-Skorzystajmy z Norrisa, on jest już brudny - wspomina w rozmowie syn Roberta Norrisa.

Jaskółki ćwierkają, że duży wpływ na karierę aktorską Roberta Norrisa miała znajomość ze słynnym aktorem Johnem Wayne'm. To dzięki niemu agencja reklamowa zgodziła się zatrudnić hodowcę koni. Ponadto, w latach '70 Norris otrzymał lukratywną propozycję zagrania w filmie „Big Jakie” ale ją odrzucił i do dzisiaj nie jest znany powód odmowy.

Aktor pomimo reklamowania papierosów nigdy ich nie palił.

„Nigdy nie chcę, żebyście palili”- mówił nam dzieciom, a my w końcu również zapytaliśmy:

- Jeśli nie chcesz, żebyśmy palili, dlaczego sam występujesz w reklamach papierosów? - zapytał syn Norrisa - Po chwili zastanowienia Marlboro Man zadzwonił do Phillip Morris i odszedł tego samego dnia – wspomina syn zmarłego.

Pod koniec życia "Marlboro Man" chorował na demencję i był pod opieką hospicjum. Zmarł swoim domu w Colorado Springs otoczony rodziną.

Przypomnij sobie o: SIECIÓWKA ROZDAJE PRODUKTY SPOŻYWCZE CAŁKOWICIE ZA DARMO! TRZEBA TYLKO WYPEŁNIĆ KRÓTKI FORMULARZ

Jak informował portal „Życie”: KOT URATOWAŁ ŻYCIE MAŁEMU DZIECKU! NAGRANIE, KTÓRE WBIJA W FOTEL

Portal „Życie” pisał również o: ZGUBIŁ PIERCIONEK, ALE… ZNALAZŁ WIĘKSZY SKARB. TE POSZUKIWANIA ZAKOŃCZYŁY SIĘ PRAWDZIWYM SUKCESEM