Zawodnik Lecha przykuł uwagę wielu obserwatorów swoimi dobrymi występami w lidze. Mimo młodego wieku, udało mu się zagrać w tym sezonie w sześciu meczach i zdobyć jednego gola.

Jego talent został również doceniony za granicą. Angielski „The Guardian” umieścił Marchwińskiego na prestiżowej liście 60 największych młodych talentów świata.

Teraz wydaje się, że kariera ofensywnego pomocnika może nabrać ogromnego rozpędu. Dziennikarz Piotr Dumanowski poinformował, że piłkarzem interesują się dwa klubu z czołówki włoskiej Serie A.

„Mogę powiedzieć o Polaku, który pewnie trafi do Serie A i ma włoskiego agenta - pana Branchiniego. To Filip Marchwiński z Lecha Poznań. To bardzo duży talent. Myślę, że techniczne za jakiś czas zbliży się do Piotra Zielińskiego. Jest w kręgu zainteresowań Juventusu i Atalanty. Gdyby trafił do drugiego z tych zespołów, to byłoby naprawdę świetnie. Ten klub jest maszynką do obrabiania talentów” – powiedział dziennikarz.

Wartość Marchwińskiego to obecnie około 500 tysięcy euro. Lech będzie chciał zarobić na jego sprzedaży jeszcze więcej.

Przypominamy o... NAPOLI WRESZCIE ZWYCIĘSKIE! POLACY MIELI W TYM SWÓJ UDZIAŁ [WIDEO]

Jak informował portal "Życie"... LAZIO Z SUPERPUCHAREM WŁOCH! SZCZĘSNY POKONANY TRZYKROTNIE, CUDOWNY GOL Z RZUTU WOLNEGO [WIDEO]

Portal "Życie" pisał również o... PRZEPROWADZIŁ BADANIA NA SKLEPOWYM DROBIU. DOPATRZYŁ SIĘ NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SKLEPIE ZNANEJ SIECI