Jednak mój kolega zawsze z wielkim szacunkiem mówił o matce swojej żony. Kiedy zapytałem go, na czym polega sekret jego dobrych relacji z teściową, odpowiedział mi:

„Kiedy się ożeniłem, z niepokojem patrzyłem na moją przyszłą teściową. Za dużo słuchałem opowieści i skarg znajomych na temat krzywdzących teściowych i myślałem, że tak jest ze wszystkimi. Zwłaszcza, że ​​mama mojej żony była samotna w czasie ślubu i spodziewałem się, że z nudów będzie ingerować w naszą rodzinę.

Jednak czas mijał, teściowa nie pojawiała się u nas, zawet na horyzoncie. Oczywiście codziennie dzwoniła do swojej córki — regularnie słyszałem, jak moja żona śpiewa z nią przez telefon, ale to wszystko.

Potem urodziło się dziecko i pomyślałem, że teraz pewnie zacznie spędzać dzień i noc w naszym mieszkaniu, aby uczyć nas, jak wychowywać. Jednak teściowa też mnie tu zdziwiła — kupiła wózek, wyciągnęła całą walizkę pieluch i pajacyków i znowu po cichu zniknęła. Oczywiście pomagała i zostawała z dzieckiem, gdy żona pilnie potrzebowała udać się do kliniki lub dentysty. Jednak o to chodziło.

Jednak pewnego dnia miałem wspaniały plan. Zbliżało się lato i zaprosiłem żonę, żeby odpoczęła gdzieś nad morzem. I postanowiliśmy zostawić dziecko w tym czasie matce — nadal jest sama, niech się raduje obcowaniem z wnukiem. Moja żona uśmiechnęła się i poprosiła mnie, żebym porozmawiał o tym z jej matką.

Przychodzę do teściowej, nawet nie tak po prostu, ale ze słodyczami. Uśmiecha się, wita mnie, parzy herbatę. Mówię jej, że byłoby miło, gdyby jej wnuk spędził lato z babcią, podczas gdy jego rodzice trochę odpoczną i nabiorą sił nad morzem. Słucha mnie i odpowiada…

- Oczywiście na lato mogłabym zabrać wnuka, to nie jest dla mnie trudne. Jednak powiedz mi, drogi zięciu, kiedy będziesz miał jeszcze okazję zabrać swojego trzyletniego syna nad morze? Tylko w tym roku. Bo za rok będzie to czteroletni chłopiec, czyli trochę inaczej. I na zawsze stracisz całe lato komunikacji ze swoim synem, obdarzając nią jednocześnie jego babcię. Czy tak łatwo dasz mi taki klejnot?

A za piętnaście lat twój własny syn nie będzie chciał z tobą pływać, ponieważ będzie dorosły i będzie miał przyjaciół. Będzie szybko rosnąć, a Ty nie będziesz mieć nawet wspomnień, jak po raz pierwszy zacząłeś trzymać w fali za rączkę entuzjastyczne dziecko. Po raz pierwszy położył muszlę na dłoni i po raz pierwszy zbudował z nim zamek z piasku. To przede wszystkim Twoje prawo! A twój syn ma prawo pamiętać, że to jego ojciec jako pierwszy pokazał mu morze, a nie jakiś inny człowiek. Nie zostawiaj go samego!

„Uwierz mojemu doświadczeniu” - kontynuowała - „nasze dzieci są z nami przez bardzo krótki okres naszego życia”. A każda chwila spędzona z nimi jest wyjątkowa.

I wiesz, ciężko myślałem. Przypomniałem sobie, jak przez całe lato byłem nieustannie wysyłany do babci na wieś. Przypomniało mi się, że mój ojciec zawsze nie miał dla mnie czasu — wszystko zabrała praca. A potem dostał zawału i okazało się, że naprawdę nie mam o nim nic do zapamiętania. Więc tego roku wybraliśmy się razem na morze. Rok później też.

I kocham i szanuję moją teściową, ponieważ jest naprawdę mądrą kobietą. „

To też może cię zainteresować: CZY NA STAREJ MONECIE MOŻNA ZAROBIĆ 2,8 MILIONA ZŁOTYCH? JEDNEMU Z KOLEKCJONERÓW WŁAŚNIE SIĘ TO UDAŁO! POD KONIEC LISTOPADA PADŁ PRAWDZIWY REKORD

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEROWCY JUŻ OD SOBOTY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W PRZEPISACH. WIELE Z NICH JEST NA PLUS, ALE NIE WSZYSCY BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: W 2021 ROKU PORTFELE WIELU POLAKÓW MOGĄ SIĘ USZCZUPLIĆ NAWET O 2800 ZŁOTYCH. JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU W GÓRĘ PÓJDZIE STAWKA, KTÓRA DOTKNIE MASĘ OSÓB