Wiele osób w dalszym ciągu nie wie, co kupić swojej żonie, dziewczynie, mamie, siostrze, babci, przyjaciółce lub innej kobiecie na święta. W momencie, gdy nic nie przychodzi nam do głowy, chętnie sięgamy do internetowych poradników. Oto kilka pomysłów, które mogą zainspirować do wyboru prezentu świątecznego.

Perfumy

Choć brzmi banalnie, zastanówmy się – kto nie chciałby dostać perfum na którąś z okazji? Można sięgnąć po te z wyższej półki, można wybrać także inne – wszystko zależy od naszego budżetu. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jesteśmy w stanie trafić w gust kobiety – jeśli nie wiemy, czy spodoba jej się dany zapach, może lepiej wybrać inny pomysł.

Alkohol

Brzmi banalnie, ale większość osób ucieszy się z butelki dobrego alkoholu, np. whisky. Tym bardziej, że sylwester za pasem. Oczywiście warto pamiętać, by nie wręczyć trunku abstynentowi lub osobie, która cierpi na problem alkoholowy, jednak w innych przypadkach z pewnością jest to coś, co się nie zmarnuje.

Gadżet związany z zainteresowaniami…

… a te mogą być bardzo różne. Miłośniczce siłowni z pewnością spodoba się nowa torba, shaker, może ładny ręcznik, bluzka lub akcesoria, np. gumy do ćwiczeń. Dla wielbicielek herbaty świetnym pomysłem będzie ładny, duży kubek i herbata z herbaciarni o nietypowym smaku.

Gadżet do domu

Nie każda kobieta chciałaby dostać taki prezent, ale niektóre mogą się ucieszyć. Może to być np. kawiarka, ładne naczynia lub sztućce, zestaw kubków czy filiżanek. Niektóre panie chętnie przyjmą także nowe ozdobne ręczniki czy inne akcesoria.

Użyteczny przedmiot

I ponownie – opcji jest naprawdę wiele. Kubki, notesy, kalendarze na kolejny rok, zimowe akcesoria (np. szalik, rękawiczki, czapka), ubrania (np. swetry), bielizna, etui na telefon, naczynia do drinków, portfele, lampy, kosmetyki… Naprawdę jest w czym wybierać.

Książki

Jeśli kobieta, którą chcecie obdarować, lubi czytać – to książka będzie idealnym prezentem. Warto rozejrzeć się pośród książek obyczajowych, niektóre kobiety nie stronią także od poezji czy literatury romantycznej. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie macie pojęcia o guście literackim kobiety i o tym, czy w ogóle czyta – lepiej wybrać inny prezent.

Gotowe prezenty

Oczywiście, można kupić także prezenty gotowe, np. zestawy kosmetyków, zestawy słodyczy czy inne zapakowane już paczki, jednak nie zawsze jest to sensowne. Czasami lepiej poświęcić chwilę na zastanowienie się nad podarunkiem, tak, by obdarowana czuła, że wymagało to od nas trochę więcej wysiłku niż sięgnięcie po pierwszy zestaw z brzegu na marketowej półce.

Kosmetyki

Kosmetyki dla wielu kobiet są świetnym prezentem. Niekoniecznie gotowe zestawy, ale często świetnie sprawdzą się konkretne produkty, których używa dana kobieta. Niektóre wolą dostać coś do pielęgnacji, np. krem czy serum, inne chętniej przyjmą produkty do makijażu, jeszcze inne zaś – lakiery do paznokci. Mogą to być także akcesoria związane z pielęgnacją, np. pędzle do makijażu, beauty blender lub lampa UV do lakierów hybrydowych.

Dla kolekcjonerki wspomnień, nie przedmiotów

Są osoby, które wolą przeżywać niż otrzymywać. Jeśli kobieta, której chcesz sprawić przyjemność, do takich należy – uszanuj to. Możesz wybrać wiele opcji, np. wyjście do kina czy teatru, escape room, lot balonem, paintball, skok ze spadochronu, lot w tunelu aerodynamicznym, przejażdżka autem po torze wyścigowym… Dla kobiet, które lubią się zrelaksować – może wizyta u kosmetyczki, w SPA lub u fryzjera? Niektóre panie wiele dałyby także za dobry masaż, wizytę w grocie solnej albo restauracji. Wszystko zależy od Twojego budżetu i wyobraźni.

Pamiętaj: najważniejsze to pokazać, że zależy Ci na tej osobie, spędzić z nią czas. Prezent jest rzeczą drugorzędną, choć z pewnością ucieszy obdarowaną. Warto przez cały rok słuchać jej potrzeb – wtedy wybranie odpowiedniego prezentu nie powinno stanowić żadnego problemu. Wybierając prezent dostosowany do osoby, pokazujesz, że poświęcasz czas na zrozumienie jej potrzeb i pragnień – samo to jest dużą wartością, dlatego jeśli jest to ktoś bliski, warto kilka razy zastanowić się przed sięgnięciem po gotowy zestaw kosmetyków.

Przypomnij sobie o… ZWYCIĘŻCZYNI „THE VOICE OF POLAND” POJAWIŁA SIĘ NA GALI Z MEGAGWIAZDĄ. TRZYMAŁY SIĘ ZA RĘCE

Jak informował portal Życie: NIECODZIENNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA. ŚWIĘTA RODZINA NICZYM NIELEGALNI IMIGRANCI [FOTO]

Portal Życie pisał również o… PIERWSZA WIGILIA BEZ MĘŻA. JAK SPĘDZI ŚWIĘTA RODZINA PAWŁA ADAMOWICZA