Gustav Gerneth urodził się 15 października 1904 roku w Szczecinie. Niemiec przeżył 114 lat, odszedł w poniedziałek w nocy. Chociaż nie potwierdza tego Księga rekordów Guinessa, uznawany był za najdłużej żyjącego mężczyznę na świecie.

Jak donosi Radio Zet, Gustav Gerneth był obecnie uważany za najstarszego mężczyznę na świecie. Data jego urodzin nie została jednak oficjalnie potwierdzona, dlatego nie trafił do Księgi rekordów Guinessa. Mimo tego, powszechnie uważano go za najstarszego.

114-latek zmarł w swoim domu w Havelbergu w poniedziałek w nocy. Gustav Gerneth przeżył dwie wojny światowe. Do emerytury był czynny zawodowo, ponieważ do 1972 roku pracował w gazowni mieszczącej się w mieście jego zamieszkania, Havelbergu.

W trakcie hucznie obchodzonych 114. urodzin, Gerneth zapowiadał, że zamierza obchodzić kolejne urodziny w przyszłym roku. Mężczyzna świętował w gronie rodziny i w towarzystwie burmistrza Havelbergu. Był w świetnym nastroju.

Gustav Gerneth dał też przepis na to, jak najdłużej zachować dobrą kondycję i dożyć tak sędziwego wieku. – Nie trzeba przesiadywać na tyłku, tylko jak najczęściej być w ruchu – przekonywał 114-latek. Staruszek nie używał też masła i przestrzegał przed jego używaniem, a także przed margaryną.

Warto przeczytać również o najstarszym szewcu w Warszawie i jego niesamowitej historii: NAJSTARSZY SZEWC W WARSZAWIE MIAŁ KŁOPOTY. WPIS JEDNEJ KOBIETY WYWOŁAŁ LAWINĘ

Julia Wieniawa pokazała swojego ojca: JULIA WIENIAWA POKAZAŁA ZDJĘCIE Z TATĄ! NIEZŁE Z NIEGO CIACHO

Joanna Tec