Wstrząsające wydarzenia miały miejsce w piątek rano w Zespole Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej w Przasnyszu. Nieznana substancja gazowa została rozpylona, co spowodowało masową ewakuację oraz poważne zagrożenie dla życia i zdrowia uczniów i nauczycieli.


Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę mazowieckiej straży pożarnej, mł. kpt. inż. Katarzynę Urbanowską, akcja ratunkowa była niezwykle intensywna. Ewakuowano ponad 300 osób, w tym 313 uczniów i 25 nauczycieli. 22 osoby odniosły obrażenia, a 6 z nich konieczne było hospitalizowanie z powodu poważnych objawów po kontakcie z nieznaną substancją.


"Osoby poszkodowane zgłaszały się z zawrotami głowy, z wymiotami. Sześć osób zostało zabranych do szpitala. Na ten moment poszkodowanych jest 22 osób. Poszkodowani w dalszym ciągu się zgłaszają. Nie wiemy, czym była rozpylona substancja. Grupa chemiczna prowadzi działania" - przekazała mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska.


Straż pożarna działała szybko i sprawnie, zadysponowano pięć zastępów, a kolejne nadal przybywają na miejsce zdarzenia. Śledztwo w sprawie tego dramatycznego incydentu jest w toku, a społeczność lokalna czeka na wyjaśnienia dotyczące przyczyn i skutków tego tragicznego wydarzenia.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Co ja zrobiłam": takie pytanie zadałam sobie, kiedy dzień po ślubie mąż kazał mi wstać z łóżka o 7 rano

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fatalne wieści dla ogrodników i sadowników. Wkrótce dojdzie do zjawisk atmosferycznych, które mogą zniszczyć kwiaty i owoce. Sytuacja jest poważna