Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy tłumnie ruszą na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Jak podaje portal "Wirtualna Polska", odwiedzając nekropolie, powinniśmy się pamiętać o przestrzeganiu zasad savoir vivre, które pozwoli nam uniknąć urażenia uczuć innych osób pojawiających się na mogiłach najbliższych.

Takich zachowań lepiej unikać w trakcie wizyty na cmentarzu

Wiele osób wciąż nie ma pojęcia, że na cmentarzach obowiązują regulaminy, które stanowczo wskazują, co można, a czego nie można robić w trakcie odwiedzania mogił bliskich. Na cmentarzach obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Zabranie psów na cmentarz jest nie tylko niezgodne z regulaminem, ale także stanowić problem dla innych odwiedzających. Spore tłumy mogą wywoływać niepokój psa i skłonić go do agresywnych zachowań. Problem mogą stanowić także nieczystości pozostawiane przez zwierzę.

Nie należy także palić w trakcie wizyty na cmentarzu. Dotyczy to zarówno tradycyjnych papierosów, jak i ich elektronicznej wersji. Jest to szczególnie ważne, kiedy znajdujemy się w tłumie.

Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING

O tym warto pamiętać!

W Dniu Wszystkich Świętych lepiej nie zabierać na cmentarz roweru. Duża ilość odwiedzających groby utrudni nam poruszanie się na jednośladzie. Poruszając się po cmentarnych alejkach pieszo, należy pamiętać, że należy to robić prawą stroną ścieżki.

Tradycyjnie powinniśmy unikać głośnych rozmów i śmiechów, nawet jeśli spotkamy bliskich i krewnych. Nie powinniśmy też prowadzić głośnych rozmów przez telefon, a właściwie powinniśmy zrezygnować z nich całkowicie. Wchodząc na cmentarz, wyciszmy telefon, szanując ciszę i zadumę tego miejsca.

Cmentarz/Youtube @TheKrakow
Cmentarz/Youtube @TheKrakow
Cmentarz/Youtube @TheKrakow

A wy, co dopisalibyście do tej listy?

To też może cię zainteresować: W tym miejscu frekwencja była wyższa niż w całym kraju. Ten kandydat zdobył tu ponad 60 procent wszystkich oddanych głosów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dyrektor szpitala w Nowym Targu dostał nagrodę finansową. Wiele osób nie kryje oburzenia i przypomina ciężarną Dorotę, która tu straciła życie

O tym się mówi: Rewolucyjne zmiany w Kościele katolickim. Ten uczynek przestał być uznawany za grzech. O czym dokładnie mowa