Jak przypomina portal "Goniec", kilka miesięcy temu polską opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o śmierci ciężarnej pani Doroty, która zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Po śmierci kobiety prokuratura wszczęła śledztwo. Choć nie są znane jeszcze jego wyniki, wiadomo, że dyrektor placówki, w której zmarła młoda kobieta, otrzymał nagrodę. Co wiadomo na ten temat?

Dyrektor nowotarskiego szpitala z imponującą nagrodą

Z informacji przekazanych przez "Gazetę Wyborczą" dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba dostał premię finansową za ubiegły rok. O jej przyznaniu zdecydowały władze powiatu, uznając, że Wierzba w pełni zasługuje na wypłatę 49 tys. zł.

Urzędnicy uzasadniając swoją decyzję, wyliczali liczne zasługi dla Marka Wierzby. Szczególnie jeden punkt uchwały wzbudził spore emocje. Mowa o "kreowaniu pozytywnego wizerunku zakładu poprzez efektywne wdrażanie zmian organizacyjnych służących poprawie jakości świadczonych usług i dostępności do usług medycznych".

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Decyzja urzędników wywołała ogromne emocje

Czytając uzasadnienie wypłacenia nagrody dyrektorowi nowotarskiej placówki, wiele osób przecierało oczy ze zdumienia. Decyzja wywołała ogromne poruszenie głównie ze względu na śmierć 33-letniej Doroty, która trafiła do szpitala w Nowym Targu w piątym miesiącu ciąży. Choć stwierdzono u niej odpływ wód płodowych, nie zdecydowano się na terminację ciąży.

Decyzja o braku zabiegu usunięcia ciąży dziwiła tym bardziej że u kobiety pogarszały się wskaźniki stanu zapalnego. Pani Dorota zmarła wskutek wstrząsu septycznego.

Płomień świecy/YouTube @SlowTV Relax&Background // Dorota z Nowego Targu/YouTube @Uwaga! TVN
Płomień świecy/YouTube @SlowTV Relax&Background // Dorota z Nowego Targu/YouTube @Uwaga! TVN
Płomień świecy/YouTube @SlowTV Relax&Background // Dorota z Nowego Targu/YouTube @Uwaga! TVN

Warto też przypomnieć, że z nowotarskiego szpitala zwolniono w 2020 roku położną, która w mediach społecznościowych otwarcie mówiła o braku maseczek i sprzętu w placówce. Kobieta postanowiła dochodzić swoich praw przed sądem i proces wygrała. Szpital musiał wypłacić jej odszkodowanie.

A wy, jak oceniacie przyznanie Markowi Wierzbie nagrody?

To też może cię zainteresować: Nie milkną plotki na temat małżeństwa Golców. Żona muzyka zabrała głos, potwierdzając to, o czym się ostatnio mówiło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jolanta Kwaśniewska od lat jest ulubienicą Polaków. Mimo to nie wszyscy wiedzą, jaki jest zawód byłej pierwszej damy

O ty się mówi:Emerytury gwiazd budzą sporo emocji. Na jaw wyszła wysokość świadczenia wypłacanego Bohdanowi Łazuce. Kwota przyprawia o zawrót głowy