Jak przypomina portal "Pomponik", Jolanta Kwaśniewska od lat pozostaje zdaniem wielu Polaków najlepszą pierwszą damą. Od lat w sondażach zajmuje pierwsze miejsce, bijąc na głowę nawet żonę obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Była pierwsza dama słynie ze nienagannego stylu i klasy, a także z działalności charytatywnej. Dla wielu może być sporym zaskoczeniem wyuczony zawód żon Aleksandra Kwaśniewskiego. Kim z zawodu jest Jolanta Kwaśniewska?

Ulubienica Polaków

Blisko 18 lat temu prezydent Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy opuścili Pałac Prezydencki. Mimo upływu lat dwie kadencje prezydentury Kwaśniewskiego są stawiane za wzór. To pod jego przywództwem Polska wstąpiła do NATO i Unii Europejskiej. Wysoko oceniana jest także działalność Jolanty Kwaśniewskiej jako pierwszej damy.

Jolanta Kwaśniewska nigdy nie wyrażała swoich poglądów politycznych, ale zawsze zabierała głos w ważnych sprawach społeczno-politycznych. Wielu do dziś pamięta jej zaangażowanie nie tylko w kampanię akcesyjną do Unii, ale także pomoc powodzianom w 1997 roku. W tym samym roku założyła własną fundację.

Działała na rzecz osób pokrzywdzonych i niepełnosprawnych. Jej zaangażowanie sprawiło, że była powszechnie lubiana i szanowana. W 2020 roku aż 48,1% badanych wskazało, że była najlepszą pierwszą damą.

Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @fra3.pl
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @fra3.pl
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @fra3.pl

Jakie wykształcenie ma Jolanta Kwaśniewska?

Dla wielu osób sporym zaskoczeniem może być wyuczony zawód Jolanty Kwaśniewskiej. Była pierwsza dama ma wykształcenie wyższe. W 1979 roku ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Kwaśniewska próbowała nawet zdawać egzamin na aplikację sędziowską, ale ostatecznie podjęła decyzję, że nie będzie pracowała w zawodzie.

Trzy lata po narodzinach córki Jolanta Kwaśniewska zatrudniła się w firmie produkującej sztuczną biżuterię. Dzięki ciężkiej pracy została dyrektorem ds. handlowych. Nie było to jednak do końca to, co chciała robić.

"Odeszłam z firmy i założyłam agencję nieruchomości Royal Wilanów. To był rok 1991, firma się rozwijała, aż nagle w 1995 roku wszystko "popsuł" mój mąż, wygrywając nieoczekiwanie wybory prezydencie" - zdradziła w jednym z wywiadów.

Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy

Zaskoczeni wykształceniem Jolanty Kwaśniewskiej?

To też może cię zainteresować: Smutne informacje dotarły do fanów jednego z popularnych programów. Odszedł jeden z uczestników show

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kornhauser-Duda zachwyciła internautów. W takiej odsłonie nie widzieliśmy już dawno

O tym się mówi: Nie milkną plotki na temat małżeństwa Golców. Żona muzyka zabrała głos, potwierdzając to, o czym się ostatnio mówiło