Kiedy Jan Englert zdecydował się poślubić Barbarę Sołtysik, miał zaledwie osiemnaście lat. Mimo, że ze swoją żoną doczekał się trójki dzieci – syna i dwóch córek, to przez wiele lat nieustannie ją zdradzał, do czego oficjalnie się przyznaje.

Nie był wiernym mężem

Swoją kochankę Jan Englert poznał przed premierą „Ojca królowej”. Aktor miał wówczas 36 lat, a Dorota Pomykała, w której zakochał się bez pamięci, była od niego trzynaście lat młodsza. Od samego początku Englert zaznaczył jednak, że nigdy nie zostawi żony oraz dzieci. Dorota Pomykała przystała jednak na ten układ.

Para spotykała się przez dziesięć lat. Jan Englert swój rodzinny dom miał nadal w stolicy, gdzie mieszkał ze swoją rodziną. Kiedy jednak przyjeżdżał do Krakowa, Dorota rzucała dla niego pracę i nieustannie spędzała czas z aktorem. Miała nadzieję, że kiedyś jej kochanek zrozumie, że są sobie przeznaczeni.

Pod koniec lat osiemdziesiątych aktor zdecydował się na zakończenie romansu. Sama Dorota Pomykała przyznała jednak, że przez wiele lat nie mogła ułożyć sobie życia bez ukochanego.

Nigdy nie zerwali kontaktu

Jednak Jan Englert przyznaje, że mimo powrotu do żony, nie przestał jej zdradzać. Co więcej, aktor dodał, że gdyby Barbara Sołtysik robiła to samo, nie miałby do niej pretensji.

- Jeśli ja zdradzałem, nie miałem pretensji, jeżeli robiły (moje partnerki – przyp. red.) to samo. Nie wiem, czy to jest uczciwość. To jest rzetelny rachunek, w ramach - by tak rzec - szukania kompromisu – zaznaczył Jan Englert w książce „Bez oklasków”.

Finalnie para rozstała się dopiero w 1994 roku. Wówczas Jan Englert związał się z Beatą Ścibakówną, z którą jest do dziś.

Wiadomo jednak, że aktor wspiera teraz swoją pierwszą żonę. Barbara Sołtysik jest bowiem poważnie chora. Jej były mąż nieustannie odwiedza ją w ośrodku, w którym przebywa. Mimo burzliwej historii ich związku i rozstania, była para nigdy nie zerwała kontaktu.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ