Bezwarunkowy dochód podstawowy to pomysł na pomoc osobom w kraju, który był już eksperymentalnie wprowadzany w innych państwach, nie tylko na obszarze Europy. W naszym kraju miałby on być przyznawany zarówno dla osób, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych, jak i korzystają z programu 500 Plus.

Kto na tym skorzysta i czy faktycznie jest to pomysł idealny?

Wiadomo, że bezwarunkowy dochód podstawowy to 1300 zł miesięcznie. Co więcej, każda osoba, która skorzysta z bezwarunkowego dochodu podstawowego, będzie miała dalej prawo do pozyskiwania finansów z innych źródeł pomocy od państwa.

Polski Instytut Ekonomiczny wśród pozytywnych aspektów wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego podaje między innymi ograniczanie wyjazdu Polaków z kraju, wyrównanie różnic ekonomicznych, a także zachęcenie do pracy osób, które do tej pory obawiały się utraty przyznawanych im świadczeń, zależnych od dochodu.

Jakie będą wyniki testów przeprowadzanych obecnie wśród małej grupy Polaków?

Czy jednak faktycznie jest to zasiłek idealny i kiedy realnie zostanie on wprowadzony w Polsce? Jak wiadomo obecnie w jednym z województw naszego kraju został on wprowadzony testowo i przyznany niewielkiej grupie osób. Niebawem powinniśmy dowiedzieć się jakie są wyniki badania i co dalej z dochodem bezwarunkowym.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE