Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w środę 31 sierpnia odbyły się uroczystości związane z 42. rocznicą podpisania porozumień sierpniowych. Na obchodach zamiast Lecha Wałęsy, pojawiła się jego żona Danuta. Była pierwsza dama nie szczędziła przykrych słów pod adresem obecnego obozu władzy.

Rocznica porozumień sirpniowych

W środę 31 sierpnia obchodzimy 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Na obchodach nie pojawił się Lech Wałęsa, którego zastąpiła jego żona Danuta. W swoim przemówieniu była pierwsza dama zwróciła uwagę, na próby "wygumkowania Lecha Wałęsy" z historii i pominięcia jego roli w "Solidarności", jakie podejmuje obecna władza.

Żona Lecha Wałęsy nie bała się użyć pod adresem rządzących wyjątkowo dosadnych określeń. Ich sprawowanie władzy określiła jako "drugą komunę" i wyraziła nadzieję, że kiedyś zostaną rozliczeni z tego, co zrobili Polsce i Polakom. Przekonywała, że politycy obecnego obozu władzy, nigdy nie powinni tej władzy sprawować.

"Ten malutki, jeden z Warszawy, drugi z Torunia rządzą nami, a my nie chcemy takich rządów" - dodała. Równie mocne słowa padły pod adresem dzisiejszej Solidarności. "(...)to są złodzieje, którzy ukradli nam naszą Solidarność" - powiedziała Danuta Wałęsa przy bramie do Stoczni Gdańskiej.

Lech i Danuta Wałęsa
Lech i Danuta Wałęsa/YouTube @Super Reporter
Lech i Danuta Wałęsa/YouTube @Super Reporter fot. screen YouTube / Super Reporter

Prezydent zabiera głos w sprawie rocznicy

Z okazji rocznicy podpisania porozumień sierpniowych głos zabrał również Prezydent Andrzej Duda. W swoim przesłaniu głowa państwa podkreślił, że w 1980 roku naród zdecydował się powstać i upomnieć o własne prawa. Prezydent podkreślił, że tym, co było siłą tamtych protestów, to poczucie jedności i przekonanie, że walczy się o słuszną sprawę.

Prezydent Duda wyraził przekonanie, że solidarne działanie, z jakim mieliśmy do czynienia w latach 80. ubiegłego wieku, może przynieść korzyści w każdym kryzysie, przed jakim stanie nasz naród.

Prezydent  Andrzej Duda / YouTube:  Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda / YouTube: Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda / YouTube: Andrzej Duda

Co sądzicie o słowach Danuty Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski zaniepokojony własną wizją. Użył słowa popłoch. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Cieślak zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swojego małżeństwa. "Nie czuję się kompetentną do doradzania mojemu mężowi"

O tym się mówi: Niebawem ruszą prace nad kolejnymi dodatkami do ogrzewania. Polacy sami wybiorą o jaki dodatek będą się starać