Jak podaje portal "Money", Anna Moskwa rozwiewa wątpliwości dotyczące dodatku do ogrzewania, z jakich skorzystać będą mogli Polacy. Szefowa resortu klimatu i środowiska podkreśla, że nawet jeśli ktoś korzysta z kilku rodzajów ogrzewania, to będzie mógł skorzystać ze wsparcia wypłacanego tylko na jedno z nich. Na wsparcie mogą liczyć nie tylko osoby ogrzewające kotłami na węgiel, ale także ci korzystający z drewna, oleju opałowego, czy gazu LPG.

Wsparcie nie tylko dla korzystających z pieca węglowego

Już w piątek 2 września mają ruszyć prace w Sejmie nad projektem wprowadzającym dodatki do wybranych rodzajów ogrzewania. W przygotowanym przez resort klimatu i środowiska projekcie przewidziano wsparcie dla gospodarstw domowych ogrzewających swoje domy za pomocą biomasy, gazu LPG, czy oleju opałowego.

Istotnym warunkiem, który ma zapewnić przyznanie dodatku na poszczególne rodzaje opału, jest wskazanie danego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Minister Anna Moskwa podkreśliła, że niezależnie od tego, ile źródeł ciepła wskazano w deklaracji, dodatekk będzie wypłacany tylko na jedno z nich.

"Składający wniosek sam wybierze, którego źródła wniosek ten dotyczy i o jaki dodatek się stara" - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR
Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR
Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR

Tyle wynieść mają dodatki

Na dodatek w kwocie 3000 zł mogą liczyć te gospodarstwa domowe, w których główne źródło ogrzewania stanowią piece i kotły na pallet drzewny lub inny rodzaj biomasy. Wyjątek stanowi drewno kawałkowe, na które dodatek wyniesie 1000 zł.

W przypadku osób ogrzewających domu olejem opałowym, dodatek wyniesie 2000 zł. Ogrzewający swoje domy za pomocą gazu LPG, otrzymają dodatek w wysokości 500 zł.

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Kolejny wywiad Meghan Markle wywołał ogromne poruszenie. Żona księcia Harry'ego zdradziła, jak wyglądały kulisy słynnego "Megxitu"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Producent ważnego leku zatrzymał jego produkcję. Nie ma też jego zamienników. Ministerstwo Zdrowia ma wielki problem

O tym się mówi: Odszedł ceniony polityk i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Kondolencje płyną z całego świata