Jak się okazuje, wiele z przewidywań i przepowiedni spełnia się na naszych oczach. Zaczyna brakować coraz ważniejszych i potrzebnych leków, które przyjmowane są stale przez wielu przewlekle chorych pacjentów w kraju.

Popularny środek medyczny zniknąć ma z aptek w całej Polsce

Problem narasta, gdyż zaczęto wstrzymywać dostawy niektórych leków na teren Rzeczypospolitej Polski lub producenci całkowicie - według medialnych doniesień - całkowicie zaprzestają produkcji konkretnych preparatów.

Teraz Radio ZET donosi, że producent kolejnego środka leczniczego wycofał się z jego produkcji. Chodzi między innymi o Alfadiol, który jest analogiem witaminy D (1-a-hydroksycholekalcyferol). To pochodna cholekalcyferolu hydroksylowaną w pozycji 1, omijającą etap hydroksylacji odbywający się w nerkach.

Podaje się go zatem osobom z problemami zdrowotnymi związanymi właśnie z nerkami, ale także przy leczeniu osteoporozy. Według medialnych doniesień, nie ma zamienników tego leku na polskim rynku, a Alfadiol ma całkowicie zniknąć z polskich aptek!

Biuro rzecznika Praw Obywatelskich postanowiło na swoim twitterowym profilu wywołać do tablicy Ministerstwo Zdrowia, w sprawie zaistniałej, kuriozalnej i trudnej sytuacji - Popularny lek na osteoporozę - Alfadiol - wychodzi z produkcji, a nie posiada zamienników. #RPO Marcin #Wiącek prosi @MZ_GOV_PL o wskazanie, jakie działania w związku z tą sytuacją zamierza podjąć resort zdrowia - widnieje we wpisie.

Jak Waszym zdaniem rząd wybrnie z tego kłopotu? Czy pacjenci zostaną pozbawieni swoich leków?

O tym się mówi: Michał Szpak w bardzo ostrych słowach o Kościele. Artysta nie kryje swoich poglądów

Zerknij tutaj: Z życia wzięte. Wyrzuciłam z mieszkania swoich teściów. Moje powody zrozumie wiele kobiet