Portal „Wirtualna Polska” informuje, że już za niecałe trzydzieści lat zmiany klimatyczne będą widoczne gołym okiem.

Pokazuje to mapa interaktywna przygotowana przez specjalistów Climate Central, którzy zebrali raporty z całego świata. Widać na niej, jak bardzo podniesie się poziom wód na świecie i które miejsca mogą zostać całkiem zalane, albo przynajmniej nieustannie zagrożone powodziami.

W Polsce w strefie ryzyka znalazło się kilka popularnych nadmorskich lokalizacji. Wśród nich jest okolica Rewy, Pucka, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Stegny, Elbląga, Fromborka.

Również w województwie zachodniopomorskim mogą być problemy. Tam chodzi o takie miejscowości jak: Darłowo, Darłówko, Dąbki, Bobolin, Grzybowo, Dźwirzyno i Mrzeżyno.

Problematyczny okazuje się tez odcinek Odry od Cedyni aż do Zatoki Szczecińskiej, który stworzy zagrożenie dla sąsiadujących lokalizacji.

powódź / YouTube: LEX18
powódź / YouTube: LEX18

Oczywiście nie tylko Polska ma problem. W najbardziej dramatycznej sytuacji w Europie znajduje się Holandia i Belgia, a potem Niemcy i Wielka Brytania. Działania trzeba będzie też podjąć we Włoszech i Francji.

Zalanie tak wielu regionów może być wywołane przez szkodliwe działanie człowieka, która prowadzi do dramatycznego zmniejszenia w ostatnich latach zasobów naturalnych. Do tego dochodzi emisja pyłów oraz gazów, toksyczne opady, wycinka lasów, a także niszczenie roślin i siedlisk zwierząt.

Mapę można zobaczyć TUTAJ.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Polacy zabrali głos w sprawie powrotu do zasadniczej służby wojskowej. Najnowszy sondaż pokazuje, jakie mają zdanie na ten temat

Jak informował portal „życie.news”: Przepowiednia wróżki Aidy na obecny miesiąc powala na kolana. Zdaniem wróżbitki zaczął się bardzo intensywny czas dla świata. Za nami ważne zdarzenie

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Michał Wiśniewski szczerze o miłości, związkach i swoim charakterze. To podejście do tematu dokładnie wyjaśnia dlaczego żenił się już pięć razy

Sprawdź również ten artykuł: Do potężnej wpadki doszło na jednym ze ślubów w Polsce. Internauci wyśmiali żenującą sytuację. Wideo, które znalazło się w sieci od razu zniknęło